לראשונה בירושלים ובישראל: אולימפיאדת הילדים הבינלאומית ב-2018 – עיריית ירושלים

לראשונה בירושלים: אולימפיאדת הילדים הבינלאומית ב-2018

ירושלים מתגבשת כבירה בינלאומית ותהיה העיר הראשונה לארח את אולימפיאדת הילדים הבינלאומית ב-2018. ראש העיר ברקת: "הזדמנות נהדרת להציג את מדינת ישראל וירושלים לעולם בהקשרים חיוביים בספורט"

תצוגת תאריך

19/07/2017

31/12/1969 18:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

אולימפיאדת הילדים הבינלאומית 2018

תמונה1

ראש העיר, ניר ברקת, חתם לאחרונה על הסכם לקיום האולימפיאדה בעיר הבירה עם נשיא אולימפיאדת הילדים, ראש טורסטן (Rush Torsten). זאת לאחר שהארגון הבינ"ל של אולימפיאדת הילדים (ICG – International Children Games) בחר בירושלים להיות העיר המארחת למשחקי 2018.

במעמד החתימה העביר נשיא אולימפיאדת הילדים הבינ"ל את לפיד האולימפיאדה לראש העיר  ברקת – למשמרת עד לפתיחת משחקי האולימפיאדה בירושלים. בטקס החתימה השתתפו גם ראש מינהל התרבות והספורט, אריאלה רג'ואן; מנהל אגף הספורט, איציק קורנפיין; נציגי משרד התרבות והספורט ובהם אבי בנבניסטי, המשמש כחבר הועדה המקצועית של הארגון; מזכ"ל אולימפיאדת הילדים וחברי הנהלת ה-ICG.

אולימפיאדת הילדים הבינלאומית 2018
נשיא אולימפיאדת הילדים, ראש טורסטן, הצהיר כי ה-ICG  "שמחים על כך שהעיר ירושלים תארח את אולימפיאדת הילדים בשנת 2018, וכבוד הוא לנו לחתום על הסכם זה.  מעבר  למשחקי הספורט - חשוב שהעיר המארחת תחבק את הילדים ותקדם ספורט הוגן, סובלנות ופעילות ערכית שמחברת בין הילדים שמגיעים מערים רבות מכל רחבי העולם".

 

אולימפיאדת הילדים הבינלאומית 2018ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הדגיש כי "ירושלים על המפה - ואנחנו שמחים ונרגשים על הבחירה בנו לארח את משחקי אולימפיאדת הילדים הבינלאומית בשנת 2018. אין ספק שזו הבעת אמון בהשקעות הרבות שלנו בשנים האחרונות בתחום הספורט, שנועדו להביא מפעלים בינלאומיים לבירת ישראל ולפתח את כלכלת העיר. זו הזדמנות נהדרת להציג את מדינת ישראל וירושלים לעולם בהקשרים חיוביים כספורט, ואני בטוח שהספורטאים הצעירים יזכו לחוויית ספורט ייחודית ומרגשת ולקבלת פנים ירושלמית החמה. משחקי הספורט יעניקו אתגר והנאה ספורטיבית, לצד קידום ערכי הסובלנות, הכבוד ההדדי ועבודת הצוות".

מהמכביה לאולימפיאדה: מהפכת ספורט בירושלים


הבאת האולימפיאדה לבירה היא חלק ממהפכת הספורט אותה מוביל ראש העיר ברקת בשנים האחרונות, בעקבותיה הפכה ירושלים לבירת הספורט של ישראל כמארחת של אירועי הספורט הבינלאומיים הגדולים בארץ:  המכביה ה-20, מרתון ווינר ירושלים, אליפות אירופה בכדורגל עד גיל 21 ועוד.


כחלק ממהפכת הספורט הוקמו קריית הספורט הבינלאומית במלחה הכוללת את הפיס ארנה, משטח ההוקי קרח בארנה, הורחב איצטדיון טדי, חודש ושודרג איצטדיון האתלטיקה בגבעת רם, נבנה מרכז הספורט ע"ש משפחת קראפט ונחנכו אולמות ספורט חדשים רבים בעיר. שדרוג והקמת מתקני הספורט ברמה בינלאומית הרחיבו את היריעה הספורטיבית בעיר על ענפיה השונים, וכעת הם מאפשרים את קיומם של אירועים בינלאומיים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.


האולימפיאדה הבינלאומית תתקיים הודות לשיתוף הפעולה הפורה בין משרד התרבות והספורט לעיריית ירושלים. צפויים לקחת בה חלק כ- 1,600 ילדים בגילאים 12 – 15 מהערים המשתתפות, ופרט לכך אמורים להגיע כ- 90 נציגי הערים המשתתפות. במסגרת האולימפיאדה יתקיימו תחרויות בענפי הספורט הבאים: כדורגל, כדורסל, סטריטבול, כדורעף, סייף, ג'ודו, אתלטיקה, טניס ושחייה.
 

צילום: ג'קי לוי


 
 
חזור