אות יקיר המלונאות לראש העיר ברקת - עיריית ירושלים

אות יקיר המלונאות לראש העיר ברקת

נשיא התאחדות המלונות בישראל, מר אלי גונן, העניק לראש העיר ברקת את אות המלונאות בשל תרומתו לקידום ולפיתוח התיירות והמלונאות בירושלים

תצוגת תאריך

02/04/2017

31/12/1969 18:00

אות יקיר המלונאות לראש העיר ברקת

תמונה1

אות יקיר המלונאות הוענק לראש העיר ברקת בשל פעילותו ארוכת השנים להצבתה של העיר ירושלים על מפת התיירות העולמית והישראלית, מתן תנופה ייחודית לבניית מלונות,  גילוי הבנה מעמיקה לתעשיית המלונאות ולצרכיה ועל היותו שותף נאמן לקהילת מלונאי ישראל.

ראש העיר, ניר ברקת, ציין כי "ההשקעה הרבה שלנו בתחום התיירות מוכיחה את עצמה. בזכות רעיונות יצירתיים וחשיבה מחוץ לקופסא הצלחתי, יחד עם הרשות לפיתוח ירושלים ושותפיי בעיר, להגדיל את כמות התיירות לירושלים; ובכך להוסיף אלפי מקומות עבודה חדשים, להעלות את פדיון העסקים ולחשוף עוד ועוד את יופייה של ירושלים. עם חדשנות ויצירתיות אפשר להפוך את ישראל לפנינת תיירות, לחזק את הכלכלה ולחשוף את המדינה היפה שלנו לעולם. תודה רבה להתאחדות המלונות בישראל שהעניקו לי את אות יקיר המלונאות על הפעילות הזו. אני מבטיח כי אנו נמשיך בכל הכוח!".

אות יקיר המלונאות לראש העיר ברקת  

קרדיט: נמרוד ארונוב

מדובר במעמד מרגש עבור ראש העיר, אשר מאז תחילת כהונתו פועל לעידוד ופיתוח התיירות בעיר, בשיתוף פעולה עם הרשות לפיתוח ירושלים, המשרד לענייני ירושלים, משרד התיירות ופרופ' מייקל פורטר, שהיה שותף לבניית תכנית "ירושלים 2020".

שיתוף פעולה זה הוביל למהפכה בתחום, ובשנים האחרונות אנו עדים למגמה של גידול בביקוש למלונאות בירושלים. רק באירוע מרתון ירושלים, שנערך בחודש האחרון, הגיעו לירושלים כ-3,700 רצים מרחבי העולם אשר נותרו ללון בעיר וליהנות מהאטרקציות שיש לה להציע. בנוסף, לשכת הכנסים של ירושלים מקדמת במרץ את תחום הכנסים הבינ"ל, כך שכמעט מידי שבוע נערך בעיר כנס אחר המביא עמו מאות מבקרים הנשארים ללון בה. רק בשבוע האחרון נערך בירושלים כנס בלוגרים עולמי, אליו יתווספו כנסים נוספים בתחום מדעי החיים, הביו-טק וההייטק - תעשיות אשר אף מקודמות במקביל בעיר באופן מקומי.

כמו כן, בזכות הקצאת משאבים רבים, ובהם תקציבים שהוקצו במיוחד ע"י משרד התיירות אשר פעל לקידום החוק לעידוד השקעות הון - עתידים להתווסף לעיר 1,000 חדרי מלון חדשים עד לסוף שנת 2018 (הן במלונות בוטיק והן באחרים) באזור מרכז העיר. בנוסף, בארבע השנים הקרובות עתידים להתווסף לכך כ-4,000 חדרים נוספים.

ההשקעה חסרת התקדים בתחום המלונאות מניבה פירות ומבדיקה שנעשתה לאחרונה עולה כי ירושלים נתפסת על ידי מבקריה, ישראלים ואחרים כאחד - כעיר יצירתית, מובילה ומעניינת, בעיקר בתחומי הקולינריה והתרבות. במקביל, ניכרת עלייה של 25% בביקורי התייר העצמאי והן בתיירות המילניו (תיירות סטודנטים מחו"ל). בנוסף, ניכרת עלייה של 35% גם בתיירות הפנים.


חזור