ראש העיר ברקת חנך כביש חדש בהר חוצבים-עיריית ירושלים

ראש העיר ברקת חנך כביש חדש בהר חוצבים

הכביש החדש שנסלל עתיד לשפר את התנועה והנגישות באזור. ברקת: "מרכז ההייטק בהר חוצבים מתפתח במהירות ומושך אליו חברות ענק. אנחנו פועלים כל העת לשפר את הנגישות, לקצר את זמני ההגעה ולהקל על עשרות אלפי העובדים במתחם"​

ללא תאריך

08/04/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

הר החוצבים

תמונה1

​ראש העיר ירושלים, ניר ברקת חנך לאחרונה את הכביש החדש שסללה העירייה בהר חוצבים, שישפר התנועה והנגישות באזור.

הכביש החדש מחבר את רחוב שלמה הלוי עם הרחובות הר חוצבים, קריית מדע והרטום - ובכך יוצר כביש טבעת פנימית וכניסה שלישית לאזור התעשייה מכיוון ציר גולה מאיר. בך הוא מאפשר גם את חלוקת עומסי התנועה באזור.

ראש העיר הסביר כי "מרכז ההייטק בהר חוצבים מתחזק ומתפתח במהירות, ומושך אליו חברות ענק וסטרטאפים רבים. אנו פועלים כל העת לשפר את הנגישות לאזור, לקצר את זמני ההגעה, לצמצם את עומסי התנועה ולהקל על עשרות אלפי העובדים בו. יזמנו תכנית רחבה לשיפור התנועה באזור, שכבר הביאה לשיפור משמעותי, ונמשיך לייצר פתרונות נוספים שיקלו משמעותית על התנועה באזור".

חנוכת הכביש החדש ופתיחתו הינה אבן דרך נוספת בתוכניות העירוניות לפיתוח התחבורתי של אזור הר חוצבים; ובתוכניות העתידיות כדוגמת הוספת כניסות נוספות ובניית מחלף חדש.

במסגרת התכניות בוצעו מספר הסדרים בחודשים האחרונים: התווסף נתיב פניה ימינה מקריית המדע לשדרות גולדה מאיר, ובוצע הסדר חדש במסגרתו בוטל מעגל התנועה. נוצר רחוב חד סטרי שמאפשר ניצול מלא של זמן הרמזור הירוק לפונים שמאלה להר חוצבים, מה שהביא להקלה נוספת בעומסי התנועה בציר גולדה.

עוד בוטלה הפנייה שמאלה לבאים מרחוב הרטום ולבאים מרחוב רב שפע, ובוצע מעגל תנועה נוסף ברחוב הרטום שמזרים באופן יעיל יותר את התנועה.

בנוסף, בכיוון היציאה מהצומת - בוצעו הסדרים מרומזרים לשני נתיבים לפנייה שמאלה ולשני נתיבים לפנייה ימינה. אלה הקלו על עומסי התנועה ביציאה מהר חוצבים בשעות אחר הצהריים.

טקס חנוכת הכביש החדש, שנסלל על ידי האגף לתחבורה ותשתיות בעירייה התקיים במעמד סגני ראש העיר, חברי מועצה, מנכ"ל העיריה, מנכ"ל הרל"י, מנהל אגף תחבורה ותשתיות ונציגי מינהלת הר חוצבים.

 

קרדיט לצילום: ג'קי לוי


חזור