ירושלים מובילה באחוז הגידול בפתיחת עסקים ב-2017 - עיריית ירושלים

ירושלים מובילה באחוז הגידול בפתיחת עסקים ב-2017

​נתוני דן אנד ברנדסטריט קובעים כי ירושלים מציגה את אחוז הגידול הגבוה ביותר בפתיחת עסקים בשנה האחרונה מבין הערים הגדולות. ראש העיר ברקת: "הנתונים המשמחים הם הוכחה שהפעולות שנקטנו לפיתוח הכלכלי של ירושלים בתרבות והספורט, בתיירות ובהייטק הן נכונות ונושאות פרי"

ללא תאריך

11/02/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

חברת דן אנד ברדסטריט, אשר הציגה את מיפוי מצב העסקים בארץ לאחרונה, קבעה כי ירושלים מציגה את אחוז הגידול הגבוה ביותר בפתיחת עסקים ב-2017 מבין הערים הגדולות. בשנה זו נפתחו בירושלים 4,248 עסקים חדשים – מה שמהווה עלייה של 1,655 עסקים. נתונים אלה מצטרפים לירידה החדה באבטלה בירושלים ב-2017: ירידה של 20% בהשוואה לשנת 2016 לפי נתוני הלמ"ס.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ציין כי "הפכנו את ירושלים לעיר שכדאי לעשות בה עסקים. הנתונים המשמחים הם הוכחה שהפעולות שנקטנו לפיתוח הכלכלי של ירושלים בתרבות והספורט, בתיירות ובהייטק הן נכונות ונושאות פרי. היזמים הם תמיד הראשונים שמריחים איפה המקום הטוב ביותר להשקיע, והיום כולם כבר יודעים שירושלים בפריחה ושהיא המקום לגור בו ולהשקיע בו".

ההתפתחויות האלה הן תוצאה של יוזמה מקיפה לטווח ארוך לפיתוח התעסוקה בירושלים. במסגרת זאת, יצרנו סצנת הייטק ירושלמית שהצמיחה אינספור סטארטאפים וחברות, אליהם חיברנו את המוסדות האקדמיים הירושלמים האיכותיים. כמו כן, הגברנו את הפעילות בענף התיירות עם אלפי חדרי מלון חדשים, שיוצרים יחד עם תחום התרבות פרנסה גדולה במגוון תחומים.

תמונה גידול בעסקים בירושלים 

קרדיט: עוז שכטר

מנועי הצמיחה האלה ייצרו משרות רבות והזדמנויות חדשות, ולצמיחה הזו חיברנו אוכלוסיות מכל המגזרים בעיר: פתחנו מרכזי תעסוקה לצעירים, לחרדים, לערבים, למבוגרים ולאוכלוסיות רווחה.

הצלחנו להעלות משמעותית את השתתפות המגזרים השונים בכוח העבודה, פיתחנו מודלים חדשניים לחילוץ מעוני, הקמנו מערכים למיצוי זכויות ולתכנון כלכלת המשפחה.

לאחרונה התחלנו לבנות את רובע העסקים בכניסה לעיר, ואנחנו ממשיכים בכל הכוח לבנות לא פחות מ-8 מיליון מ"ר לתעסוקה ולהוסיף למעלה מ-100,000 מקומות עבודה חדשים בעשור הקרוב.


חזור