יום המעשים הטובים בי-ם: 80,000 איש ושירת המונים אחת - עיריית ירושלים

יום המעשים הטובים בי-ם: 80,000 איש ושירת המונים אחת

​שיא נשבר כאשר 80,000 אנשים השתתפו ביום המעשים הטובים, שנחתמה בשירת המונים עם "קולולם" ו-1,500 משתתפים. ראש העיר ברקת: "אין כמו רוח ההתנדבות של הירושלמים"

ללא תאריך

14/03/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

עיריית ירושלים התגייסה, זו השנה השביעית ברציפות, לקחת חלק ב"יום המעשים הטובים" אשר נערך אתמול (שלישי) בסימן פרויקטים קהילתיים- חברתיים. הפרויקטים שיתפו כמות גדולה וחסרת תקדים של תושבים שהתנדבו יחד בשכונות העיר, למען מטרות שונות ומגוונות. במהלך היום התקיימו מאות אירועים ופעילויות בכל רחבי העיר עד לאירוע השיא של שירת ההמונים עם "קולולם" בכיכר ספרא, בהשתתפות של 1,500 מתושבי העיר אשר לקחו חלק בשירה.

חגיגות לבני 90+ נערכו בכיכר ספרא, אליהן הצטרף אלג'ין לונג – איש הצוות האחרון שנותר בחיים מחברת התעופה "אלסקה אירליינס", שהיה שותף להבאת עליית תימן ארצה במבצע "כנפי נשארים בשנת 1949". הוא הגיע ארצה 60 שנים מאז שהטיס פליטים יהודים מתימן ומשנגחאי. כמו כן, תושבי ירושלים הותיקים הוזמנו לכנס פרישה בסימן "הפלוס בשישים" והתנדבות בגיל השישי; וזכו אף להופעה של הזמר גבי ברלין.

יום מעשים טובים 2018 


ראש העיר, ניר ברקת, אמר כי כי "אין כמו רוח ההתנדבות של הירושלמים. שמחתי לראות כי  בשנה השמינית לפרויקט יש היענות של עשרות אלפים מתושבי העיר , תוך שימת דגש על הפן הקהילתי ועל פרויקטים חברתיים בקנה מידה גדול מאוד. זאת כיאה לאופייה החברתי של העיר, וזה מעיד על הכבוד ההדדי שחולקים התושבים ועל תחושת הקהילתיות הירושלמית: לא משאירים אף אחד לבדו!".

 

יום מעשים טובים 2018 


קבוצת הפועל "בנק יהב" ירושלים קיימה משחק כדורסל חגיגי של "ליגת אלופים" מול ילדי צמי"ד מ"ליגת האלופים", שהוקמה ע"י עיריית ירושלים בשיתוף עמותת עלי שיח. המשחק נערך בהיכל הכדורסל מלחה, מול 1,000 צופים. ההתרגשות הייתה רבה, ובסיום האירוע העניקו שחקני הפועל למשתתפים את מתנת אגף הספורט בעירייה – כדורסל לכל שחקן וגביע.
בשכונות שמואל הנביא ופסגת זאב חולקו מאות דו"חות חיוביים לנהגים לנהיגה בטוחה, בסימן "עם החיים לא משחקים -לוקחים אחריות אישית". מדובר ביוזמה שהתקיימה בשיתוף  המטה העירוני לבטיחות בדרכים, משטרת ישראל, הרלב"ד והמינהלים הקהילתיים.

 יום מעשים טובים


נוסף לכך, נפתחה תערוכת צילום "העין הרואה-שומעת" של בוגרי חוג הצילום בבית זוסמן, בשיתוף מרכז ג'ינוגלי. לצד זאת, תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" בשיתוף עם תלמידים, הורים ומורים מביה"ס יהודה הלוי קיימו הפנינג חגיגי והפעלות לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

שיא חדש: 12,500 מתנדבים במגזר הערבי

השנה נשברו שיאי התנדבות בפרויקטים חסרי תקדים בגודלם אשר שילבו אלפי תושבים.  מעל  ל-80,000 איש הששתפו ביום המעשים הטובים בירושלים בסה"כ, ומתוכם 12,500 מתנדבים מהמגזר הערבי שהתגייסו למען פעילות התנדבותית מבורכת. מדובר בעלייה כללית משנה שעברה בכמות המתנדבים ובסדר הגודל של הפרויקטים, בקרב כל המגזרים.
יום המעשים הטובים הינו פרויקט ארצי רחב המעודד נתינה ועשייה למען הקהילה והחברה, ומקדם רוח ההתנדבות וערבות ההדדית. הפרויקט הינו פרי יוזמתה של שרי אריסון, הממומש מדי שנה באמצעות עמותת "רוח טובה" מקבוצת אריסון. בשנים האחרונות התרחב ל-50 מדינות נוספות.


חזור