פינוי-בינוי ברחוב גולומב: למעלה מ-200 יח"ד חדשות - עיריית ירושלים

פינוי-בינוי ברחוב גולומב: למעלה מ-200 יח"ד חדשות

​ההתחדשות העירונית בירושלים בפריחה: אושרה תכנית התחדשות עירונית "פינוי-בינוי" ברחוב גולומב בק. היובל עם למעלה מ-400 יחידות דיור

ללא תאריך

22/03/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה בשבוע שעבר להפקדה את התוכנית להתחדשות עירונית "פינוי-בינוי" ברחוב גולומב בשכונת קריית יובל. התוכנית היא יוזמתם של תושבי רחוב גולומב 23, אשר התארגנו לקידומה במתחם. היא מקודמת ע"י עיריית ירושלים בשיתוף משרד הבינוי והשיכון ובאמצעות המינהלת להתחדשות עירונית בחברת מוריה.


התוכנית ממוקמת מול פארק דניה. היא כוללת פינוי של  112 יח"ד קיימות בבניין אחד בן 12 כניסות, ובנייה של שישה מבנים חדשים בני 15 קומות ומגדל בן 31 קומות בצומת הרחובות גולומב – בוליביה. בנוסף, במסגרת הפרויקט יוקמו במתחם גני ילדים ומעונות יום ולאורך חזית הפרויקט תוקם טיילת חדשה ופארק ציבורי פתוח.

בקשת נציגות הדיירים של רחוב גולומב, המיוצגים על ידי עו"ד מיכל ליבן, הייתה שעיריית ירושלים תקדם את התכנון המפורט עבור הדיירים במסלול רשויות מקומיות של משרד הבינוי והשיכון, ושמכרז לקבלן מבצע ייערך רק לאחר השלמת תהליך התכנון. מתכונת זו הגבירה את הודאות למימוש הפרויקט והקטינה את משקל הדיירים הסרבנים.


פרויקט גולומב הוא אחד ממיזמי הדגל של המינהלת להתחדשות עירונית בנושא בחינת מערכות וטכנולוגיות ירוקות. הוא ייבנה בסטנדרטים של בנייה ירוקה על מנת להוזיל את עלויות התחזוקה השוטפות במתחם. כמו כן, הפרויקט נכלל במסגרת 44 מיזמי "פינוי בינוי" המקודמים בעיר, עם פוטנציאל בינוי של למעלה מ-11,000 יחידות דיור.

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, הדגיש כי "המפתח להצלחה של פרויקטים ב'פינוי-בינוי' הוא התארגנות התושבים. כאשר היוזמה באה מהשטח - זו חובה שלנו כמערכת העירונית לתת לתושבים את כל התמיכה שהם זקוקים לה על מנת שהפרויקט ייצא לפועל. משרד השיכון משתף אתנו פעולה בעניין הזה. אני מזמין תושבים נוספים לפנות אלינו. בירושלים קיים הפוטנציאל להקים באופן מיידי למעלה מ-30 אלף יחידות דיור באמצעות התחדשות עירונית. בדרך זו נוכל להשאיר את הזוגות הצעירים בירושלים ולא לפגוע בשטחים ירוקים בעיר".


דורון נויוירט, מנכ"ל חברת מוריה, בירך על אישור תוכנית גולומב וציין כי הוא רואה בכך "צעד חשוב בקידומו של הפרויקט כולו. זה פרויקט יוצא דופן, שכן הדיירים יזמו אותו והתארגנו בצורה מרשימה. לתפיסתנו, אין ספק שפרויקט בו הדיירים מתארגנים באופן עצמאי באמצעות מינהלת יהיה ישים יותר. המודל שלנו הוא לסייע למינהלות התושבים הבאות בתור לממש את הפרויקט שלהן".

קרדיט לתמונה: לקולקר קולקר אפשטיין אדריכלים


חזור