תחנה מרכזית חדשה: מחלף גולדה יוצא לדרך – עיריית ירושלים

תחנה מרכזית חדשה: מחלף גולדה יוצא לדרך

מהפכת התחבורה הציבורית בצפון ירושלים נמשכת. בשווי של 350 מיליון ₪  פרויקט הקמת התחנה המרכזית החדשה במחלף גולדה יכלול מסוך נוסעים וחניון אוטובוסים ענקי וצפוי לשדרג את התחבורה הציבורית בצפון העיר ולהקל על עומסי תנועה

תצוגת תאריך

25/09/2017

31/12/1969 18:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

תמונה1

בשיתוף עם משרד התחבורה ובאמצעות חברת מוריה התחלנו בהקמתה של התחנה המרכזית החדשה בירושלים במחלף גולדה, סמוך לשכונת רמות בצפון ירושלים. כחלק ממהפכת התחבורה הציבורית בצפון ירושלים תוקם התחנה לטובת תושבי צפון העיר, ובה מסוף נוסעים וחניון אוטובוסים ענקי.

הפרויקט החדש צפויה להגדיל את הנגישות התחבורתית ולשדרוג משמעותית את התחבורה הציבורית בצפון ירושלים בקווים עירוניים ובינעירוניים. התחנה המרכזית החדשה תשפר את איכות החיים של תושבי צפון העיר ותפחית משמעותית את השימוש בתחנה המרכזית הקיימת, בכדי לנסוע ממקום למקום - במיוחד מחוץ לעיר, ותקצר להם את זמן ההגעה ליעדם. בנוסף, התחנה המרכזית החדשה תביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה בכניסה לעיר.

מסוף הנוסעים יכלול 11 רציפים שיקלטו קווים עירוניים ובינעירוניים. הנוסעים יגיעו אליו במעבר הולכי רגל תת קרקעי מוסדר ונגיש. כמו כן, יוקם חניון אוטובוסים שישתרע על פני 20 דונם ובו כ- 250 חניות לאוטובוסים. חניון האוטובוסים החדש יאפשר לפנות את חניוני האוטובוסים בכניסה לירושלים לטובת פרויקט "הכניסה לעיר". מעל החניון החדש יוקם גג ירוק עם צמחייה מרובה ואדניות ענק. רבעון הראשון של 2018 יחל שלב הקמת המסוף וחניון האוטובוסים, שיושלם באמצע שנת 2020. שנה לאחר מכן, בשנת 2021, תושלם הקמתו של מסוף הנוסעים. משרד התחבורה, אשר תיקצב את הפרויקט במלואו, יחליט לאיזה חברות תחבורה להקצות את הפרויקט לאחר סיומו.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, אמר כי "הקמת התחנה המרכזית החדשה במרכז גולדה מהווה נדבך נוסף במהפכה התחבורתית שמקדם משרד התחבורה בכל רחבי הארץ, גם במטרופולינים הגדולים. מדובר בפרויקט נוסף של משרד התחבורה ועיריית ירושלים, שישפר את הנגישות התחבורתית בצפון העיר ואת איכות החיים של תושבי העיר. כמו כן, הוא יקצר את זמן הנסיעה ליעדים השונים באופן משמעותי". השר כץ הוסיף כי משרדו מקדם בימים אלה גם את פרויקט הרחבת כביש המנהרות בעלות של כ-850 מיליון שקל מכביש בגין ועד צומת אלעזר (כביש 60). מדובר בתוספת של נתיב נסיעה לכל כיוון, ונתיב המיועד לתחבורה ציבורית (נת"צ). הרחבת כביש המנהרות נועדה לאפשר להגדיל את קיבולת כלי הרכב החולפים בו, הצפויים כתוצאה מתוספת יחידות דיור המתוכננות בבית שמש, ביתר עילית, צור הדסה והסביבה.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הסביר כי "ירושלים גדלה ומתפתחת וצומחת, ואנו ממשיכים כל העת לשפר ולחזק את מערך התנועה כדי לתת מענה לצרכי התושבים. הפרויקט יביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה, יוריד מעומסי התנועה בשכונות צפון העיר ויקל על הכניסה ועל היציאה של תושבי המטרופולין לירושלים. אני מודה לשר התחבורה ישראל כץ על מחויבותו לירושלים ועל הירתמותו לפיתוחה וחיזוקה".

מנכ"ל חברת מוריה , דורון נויוירט, אמר כי "מדובר בפרויקט תחבורתי חשוב ואסטרטגי שיביא לשדרוג משמעותי במערך התחבורה הציבורית עבור תושבי צפון ירושלים. הפרויקט יעניק מענה מיטיבי עבור התושבים עם נגישות תחבורתית גבוהה ועם ממשקים עתידיים עם הקו הכחול של הרכבת הקלה, שיגיע  לצפון העיר. הקפדנו בתכנון הפרויקט על שמירה של איכות הסביבה וערכי הטבע המהווים נר לרגלנו בכל פרויקט ופרויקט שלנו. בנוסף, יאפשר הפרויקט את פינויים של חניוני האוטובוסים בכניסה לירושלים לטובת פרויקט הדגל שלנו – 'הכניסה לעיר' - שיהפוך בשנים הקרובות לרובע עסקים הגדול בישראל ובו ישווקו הקרקעות שיתפנו לתעסוקה ולמלונאות".


 
 
חזור