גנים ומטוסים: לוקהיד מרטין תפתח גנים מדעיים בי-ם - עיריית ירושלים

גנים ומטוסים: לוקהיד מרטין תפתח גנים מדעיים בי-ם

יצרנית מטוסי F-35 תפתח אשכול גנים מדעיים פורץ דרך בעיר בשיתוף עיריית ירושלים ומשרד ירושלים ומורשת​

ללא תאריך

24/05/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

​שר ירושלים ומורשת, זאב אלקין; ראש העיר ירושלים ומחזיק תיק החינוך, מר ניר ברקת; ויושבת ראש, הנשיאה והמנכ"לית של חברת לוקהיד מרטין, הגב' מרלין יוסון; הכריזו אתמול על הקמת אשכול גני ילדים מדעיים - "מדעקידס". הוא יוקם בשכונת קריית מנחם בירושלים לרגל חגיגות 70 שנות עצמאות למדינת ישראל.


הגן החדש בירושלים נוצר כשיתוף פעולה של לוקהיד מרטין, קרן רש"י ובית יציב, משרדי החינוך והמדע וטכנולוגיה עם משרד ירושלים והמורשת ומינהל החינוך בעיריית ירושלים. הרשות לפיתוח ירושלים תהיה המבצעת בפועל. לוקהיד מרטין היא חברה בעלת זרוע ישראלית, העוסקת בפיתוח תשתיות טכנולוגיות מתקדמות ואחרות בתחומי האבטחה, התעופה והחלל. היא מעסיקה כ-100,000 עובדים ברחבי העולם ומנהלת למעלה מ-300 שותפויות ב-70 מדינות. בישראל, ביססה מערכת שיתופי פעולה ענפה ורבת-שנים עם תעשיות היי-טק והתעשייה הביטחונית.


הקמת הגן מבטאת גישה פורצת דרך לחינוך מדעי הגיל הר, והשותפות עם לוקהיד מרטין מאפשרת לתוכנית הגן להתמקד בתוכן העדכני ביותר בתחומים המדעיים והטכנולוגיים. המורים מעורבים עמוקות בפיתוח תוכניות הלימודים, ועוברים סדנאות צוות עיתיות המשלבות מחקר, תצפית וניסויים. אלה ייושמו בהמשך כשיעורים ופעילויות בגן. העיצוב של הגן מהווה גם הוא מרכיב מפתח של התוכנית "מדעקידס". לדוגמא, במרחבי הפנים והחוץ של הגן מוקמות תחנות מדע וטכנולוגיה, לטיפוח יצירתיות וחשיבה מדעית בקרב הילדים.


בחברת לוקהיד מרטין מסבירים כי מטרתה של יוזמת גני הילדים המדעיים היא פיתוח את האוריינות ויכולות החשיבה הטכנולוגיות והמדעיות של הילדים, הגדלת את הביטחון הלימודי ומיצוב התוכנית כמודל לחינוך טכנולוגי עבור תלמידים בגילאי טרום בית הספר היסודי בישראל. כל אלה מסייעים ליצור דור חדש של אזרחים בעלי אוריינטציה טכנולוגיות גבוהה.
מרילין יוסון, יושבת הראש, הנשיאה והמנכ"לית של לוקהיד מרטין, ציינה כי החברה "גאה לשתף פעולה עם תוכנית גני הילדים הטכנולוגית 'מדעקידס' בירושלים. היא מעניקה השראה ומטפחת ילדים מגיל צעיר לעתיד של מדענים, מהנדסים ויזמים. הגן השלישי של התוכנית בירושלים יעמיק עוד יותר את ההשקעה בפוטנציאל החינוכי של ילדי ישראל."


שר ירושלים ומורשת, זאב אלקין, הסביר כי הוא "גאה לקחת חלק בפעילות החשובה של לוקהיד מרטין, שתחבר את ילדי הגן לעולם המדעי ותעניק להם השראה לחשיבה יצירתית וחדשנות. אנחנו שמחים לבצע את הפרויקט עם אחת מהחברות המובילות בתחום הטכנולוגיות בעולם. הבחירה בירושלים מוכיחה פעם נוספת שעיר הבירה שלנו הופכת להיות מרכז הפעילות המדעית של ישראל. נמשיך במהפכה למען ירושלים."


ניר ברקת, ראש העיר ירושלים ומחזיק תיק החינוך, הדגיש כי "אנו מודים לחברת לוקהיד מרטין על שיתוף הפעולה ועל תרומתם החשובה לקידום החינוך המדעי. הצמיחה העתידית של כלכלת ישראל בכלל ושל ירושלים בפרט, תדרוש אספקה קבועה של כישרונות, בעלי מיומנויות ובעלי יכולות טכניות גבוהות. ירושלים היא בירת החדשנות החינוכית של ישראל, וגן ה'מדעקידס' הוא אבן דרך נוספת שלנו ביישום חזון זה."


חזור