עושים היסטוריה: מעבירים את השגרירות לירושלים - עיריית ירושלים

עושים היסטוריה: מעבירים את השגרירות לירושלים

​שגרירות ארה"ב עברה לירושלים במעמד מכובדים רבים מארה"ב ומישראל: ראש העיר ברקת חנך את שלט ההכוונה הראשון לשגרירות והחליט שהכיכר הסמוכה אליה תיקרא "כיכר ארצות הברית" לכבוד הנשיא דונלד טראמפ: " הנשיא טראמפ החליט להכיר בירושלים כבירת העם היהודי, לעמוד לצד האמת ההיסטורית ולבצע את הדבר הנכון. עכשיו גם העולם מתחיל להכיר בכך".

ללא תאריך

14/05/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

ראש העיר, ניר ברקת, חנך לפני מספר ימים את שלט ההכוונה הראשון בבירה עם הכיתוב "שגרירות ארה"ב". במעמד החניכה אמר ראש העיר כי "זה לא חלום, זו המציאות. אני גאה ונרגש לתלות את השלטים הראשונים החדשים שהכנו לשגרירות ארה"ב, שתיפתח בירושלים. זהו אירוע היסטורי ואני מודה לנשיא טראמפ על כך. ירושלים היא בירת הנצח של העם היהודי, ועכשיו גם העולם מתחיל להכיר בכך. חג ירושלים שמח".

נוסף לכך, ראש העיר החליט שהכיכר הסמוכה לשגרירות החדשה בבירה תיקרא "כיכר ארצות הברית - לכבוד הנשיא דונלד טראמפ". לפני כשנה, אישרה ועדת השמות בראשות סגנית ראש העיר, יעל ענתבי; ומועצת העיר את קריאת שם הכיכר החדשה. היא נמצאת בצומת הרחובות דוד פלוסר וכפר עציון, מול השגרירות. ראש העיר ברקת ציין כי "הנשיא טראמפ החליט להכיר בירושלים כבירת העם היהודי, לעמוד לצד האמת ההיסטורית ולבצע את הדבר הנכון. קריאת הכיכר לכבוד הנשיא טראמפ זו דרכה של ירושלים להחזיר אהבה לנשיא ולתושבי ארצות הברית, שעומדים לימינה של מדינת ישראל".

 

לקראת פתיחת השגרירות, ראש העיר אף יצא בקמפיין חדש שמטרתו רתימה של כוחות מדיניים לתמיכה בעיר ירושלים. בסרטון שהופק במיוחד נראה ראש העיר על רקע חומות העיר ירושלים, כאשר הוא מודה לנשיא טראמפ על החלטתו האמיצה "לעמוד לצד העם היהודי ולעמוד לצד האמת". עוד הוא קרא לנציגי אומות העולם "לקחת חלק בתפקיד המיוחד שיש לירושלים בשיבת העם היהודי לארצו ולהגשים את דבריו של ישעיה: לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה".

כיכר ארה"ב 

ארגונים פרו ירושלמים כבר הודיעו כי ייטלו חלק בהעברת המסר לעולם כולו, וברקת יצא בקריאה בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו: ״שתפו כדי שמדינות אחרות יראו - ככה נחזיר את ירושלים לגדולתה!״


חזור