רובוטים להשכרה: רוצים להשאיל גאדג'טים? – עיריית ירושלים

רובוטים להשכרה: רוצים להשאיל גאדג'טים?

במקום להוציא מאות ואלפי דולרים על רכישת מחשבים ניידים, מצלמות תלת-מימד או שבבים - ספריה חדשה בירושלים תאפשר למפתחים, לסטודנטים ולחובבי טכנולוגיה להשאיל את המוצרים החדישים ולפתח יישומים יצירתיים

ללא תאריך

21/06/2017

31/12/1969 18:00

The Device Lab

תמונה1

קהילת המפתחים וחובבי הטכנולוגיה בירושלים מתחדשת בספרייה חדשה המצוידת במחשבים ניידים חדישים, בסמארטפונים מסוגים שונים, בטאבלטים, במעבדים, במצלמות תלת-מימד ובקיטים להרכבת רובוטים. הספרייה הטכנולוגית מיועדת לסייע לסטודנטים, לבני נוער, למפתחים, למעצבים וליזמים – חובבי טכנולוגיה מושבעים – לפתח יישומים ולהמציא פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך.

המיזם הושק השבוע תחת הכותרת "The Device Lab", והוא פרי יוזמה של חברת אינטל, "צעירים במרכז", משרד ירושלים ומורשת והרשות לפיתוח ירושלים. הוא נועד לאפשר לאנשי הטכנולוגיה להניח את ידם ולהתנסות במוצרים החדישים ביותר מבלי להוציא מכיסם מאות או אלפי דולרים על רכישתם.

כך, למשל, ניתן יהיה למצוא בספרייה שעון חכם של אינטל וחברת Tag Heuer, סמארטפונים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד של החברות אסוס ולנובו, כרומבוק (מחשב נייד עם מערכת הפעלה כרומיום של גוגל), מקבוק של אפל, מחשב גיימינג עוצמתי במיוחד מסדרת ROG של אסוס, טאבלט ומחשב נייד מסדרת surface של מיקרוסופט, מחשבים זעירים מדגם Intel nuc, שבבים חכמים מסדרת Edison ומצלמותRealSense  של אינטל.

ההשאלה מהספרייה הינה ללא תשלום בהפקדת צ'ק פיקדון בלבד, כאשר גובה הפיקדון נגזר משווי המוצר המושאל. משך ההשאלה ישתנה לפי מספר הפריטים הקיימים מכל מוצר ומידת הביקוש. המעוניינים יוכלו לרכוש מנוי לחברות במתחם הכולל שימוש חופשי בספרייה תמורת 300 ש"ח לחודש למשך חצי שנה ו-450 ש"ח לחצי שנה נוספת.

 

The Device Lab 

שיתוף הפעולה בין "צעירים במרכז" ואינטל יכלול גם ימי הדגמה עם מומחים טכנולוגיים של חברת אינטל וחברות אחרות. הם יסייעו בפתרון בעיות, יעבירו הרצאות וסדנאות ויהיו פנויים להתייעצות עם אנשי המקצוע. הספרייה תפתח בהמשך שיתופי פעולה עם מרחבי העבודה הנוספים בירושלים, מאיצי סטרטאפים, מוסדות חינוך וחברות טכנולוגיה ירושלמיות. כמו כן, היא תשמש במה לחשיפה של טכנולוגיות קצה על ידי חברות שונות בימי הדגמה מרוכזים עבור יזמים ומפתחים מקצועיים.

השר לירושלים ולמורשת, ח"כ זאב אלקין, בירך על היוזמה החדשה והסביר כי הוא "מתרשם מהרוח התוססת שיש כאן. איש לא מפקפק בשורשים ההיסטוריים העמוקים של ירושלים. לירושלים יש תדמיות שונות שלא תואמות את המציאות, כי העיר הזאת היא גם עיר של צעירים, עיר תוססת עם מוסדות אקדמיים מדהימים. זו עיר שגם בתחום ההיי-טק, בניגוד לתדמיות, נהפכת לבין המובילות בעולם - ועוד לא נאמרה המילה האחרונה. אני שמח שנפלה בידי משרד ירושלים ומורשת הזכות לתת לכם כתף. מגיע לעיר שיובילו אותה צעירים בכל תחום, ובוודאי בתחום הפיתוח הטכנולוגי. תעשו מה שאתם רואים לנכון ואנו נעזור לכם להגיע לאן שאתם רוצים להגיע".

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הדגיש כי "ספריית הגאדג'טים החדשה מעניקה עמדת זינוק בינלאומית עבור היזמים הצעירים והחדשנות הירושלמית.  היא תהווה יתרון לסטארטאפיסט הצעיר בתחילת דרכו, שיוכל לפתח על בסיס הגאדג'טים שהספרייה תעמיד. אין פלא שירושלים הוכתרה כאחד ממוקדי היזמות הטכנולוגית החדשים והמבטיחים בעולם. ירושלים היא 3,000 שנה של חדשנות, והניסיון שלנו מלמד כי מה שמצליח בירושלים- מצליח בכל העולם".

שחף קיזלשטיין, סגן נשיא באינטל ומנכ"ל מרכז הפיתוח של אינטל בירושלים, אמר כי אנשי אינטל "מאוד שמחים שנפלה בחלקנו הזכות לקדם את נושאי הטכנולוגיה והיזמות בירושלים. קהילה תוססת ויוזמת היא נכס חשוב לעיר ולצעירים שבה".

אלדד וייל, מנכ"ל "צעירים במרכז", ציין כי המרכז "גאה מאוד בשיתוף הפעולה עם אינטל ביצירת ספריית הגאדג'טים היחידה מסוגה בירושלים. הקמת הספרייה תצעיד קדימה את סצנת ההיי-טק הירושלמית, ותאפשר תנופת פיתוח בקרב צעירים וצעירות בעיר".


חזור