ראש העיר ברקת קיבל את פרס השותפות לדמוקרטיה – עיריית ירושלים

ראש העיר ברקת קיבל את פרס השותפות לדמוקרטיה

הליגה לידידות אמריקה-ישראל העניקה את פרס השותפות לדמוקרטיה לראש העיר ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג, ולראש העיר ירושלים ניר ברקת

תצוגת תאריך

03/12/2017

31/12/1969 18:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

ראש העיר ברקת קיבל את פרס השותפות לדמוקרטיה

תמונה1

הליגה לידידות אמריקה-ישראל (AIFL) העניקה בשבוע שעבר לראש העיר ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג, ולראש העיר ירושלים, ניר ברקת, את פרס השותפות לדמוקרטיה באירוע גאלה השנתי של הארגון. הפרס נועד להוקיר את פועלם של ראשי הערים במשך שנים רבות בשירות הציבור, ואת מחויבותם העמוקה לשיפור הידידות בין ארצות הברית וישראל. השניים נבחרו כראשי ערים שבאו מעולם העסקים והצליחו להניע את עריהם להישגים מרשימים בחשיבה יזמית מחוץ לקופסה. בלומברג וברקת הפכו לדמויות לאומיות בארצם המוערכות גם מעבר לים, והם ממובילי קידום מערכות היחסים בין ישראל לארה"ב.

במהלך האירוע, שהתקיים במלון פלאזה במנהטן, התקיים דיון עם מקבלי הפרס בהנחיית נשיא הליגה לידידות שנבחר לאחרונה, ג'ואל י. קליין.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ציין כי "זוהי זכות גדול לקבל מהליגה לידידות בין אמריקה לישראל את פרס השותפות לדמוקרטיה, יחד עם חברי היקר מייקל בלומברג. מערכת היחסים בין ישראל לארה"ב מושתתת על ערכים משותפים, והיא חיונית לעתידה של ירושלים. הקשר החם, האישי ורב השנים שנוצר בין בלומברג לביני מתבטא בלימוד הדדי ובעשייה משותפת למען ישראל וארה"ב".

קנת' ג'. ביאלקין, יו"ר הליגה לידידות אמריקה-ישראל, אמר כי "התמיכה בישראל בעולם הולכת ומצטמצמת; לצערנו, הדבר נכון גם לגבי הקהילה היהודית בארה"ב. כמו כן, על אף האירועים האחרונים, המראים בבירור כי המלחמה בטרור היא מאבק עולמי - ממשיכה ישראל לאבד את התמיכה הבינלאומית, לרבות מגורמים שתמכו בה בעבר, ואת יכולתה להשפיע בזירה זו. אנו מודים למייקל ר. בלומברג ולראש העיר ניר ברקת על תרומתם יוצאת הדופן לעולם ולעם היהודי."

לאחר היווסדה בשנת 1971, הקדישה הליגה לידידות אמריקה-ישראל (AIFL) את פעילותה לחיזוק הקשרים בין ארצות הברית וישראל. זאת באמצעות תוכניות של "עם לעם", הצהרות מדיניות, תמיכה ושיתוף פעולה עם ארגונים דומים אחרים. הארגון מעורב באופן פעיל בשיפור תדמיתה של ישראל בקרב הציבור בארה"ב , ובפיתוח התמיכה האמריקאית בקרב אנשים מקבוצות דת וגיל שונות ובעלי רקע אתני ונטייה פוליטית מגוונים.


חזור