עיריית ירושלים מצדיעה לשושנה דמארי וג'ו עמר - עיריית ירושלים

עיריית ירושלים מצדיעה לשושנה דמארי וג'ו עמר

​ראש העיר ירושלים, ניר ברקת: "שמות רחובותיה של העיר משקפים את המגוון הפלורליסטי של תושבי העיר. כבוד גדול הוא לירושלים להתהדר בשמות רחובות וכיכרות הקרואים על שמם של נשים ואישים מעוררי השראה ומופת במסירותם הרבה למען החברה, למען ירושלים ולמען מדינת ישראל"

ללא תאריך

31/07/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

ועדת השמות העירונית אישרה בשבוע האחרון  קריאת רחוב על שם מלכת הזמר העברי והזמרת הראשונה לה הוענק "פרס ישראל" - שושנה דמארי. בנוסף ייקרא רחוב על שם הזמר, הפזמונאי והפייטן  ג'ו עמר, שהיה מחלוצי הזמר המזרחי והים תיכוני בישראל.

שמות אישים נוספים אושרו כשמות חדשים לרחובות וכיכרות בירושלים. מדובר ברשימה מגוונת המייצגת את כל גווני האוכלוסייה ביניהם חמש נשים, שרים, רבנים, רבנית, אומן ואישים פורצי דרך המהווים השראה, סמל ומופת במעשיהם. כולם השפיעו על עתידה של החברה והמדינה במגוון נושאים, כל אחד בדרכו הייחודית:

השר אורי אורבך – הח"כ והשר לענייניי האזרחים הוותיקים; שר התחבורה וח"כ חיים קורפו; הסופרת אידה פינק, שבשנותיה הראשונות בארץ עסקה בגביית עדויות מניצולי שואה ביד ושם וזוכת פרס ישראל לסיפורת; לוחמת האצ"ל שרה לבני, אשר ידועה בכינויה "שרה הקטנה"; הרבנית קאפח, יקירת ירושלים וכלת פרס ישראל תונצח על הקמת עמותת צדקה "סגולות נעמי" לנזקקי ירושלים; סטפניה וילצ'נסיקה - שותפתו של יאנוש קורצ'אק בניהול בית היתומים. שניהם צעדו כאיש אחד עם היתומים אל מותם בידי הנאצים; ומנשה קדישמן, האומן וחתן פרס ישראל בתחום הפיסול מנשה קדישמן.

עוד יונצחו ג'יימס מקדונלד, הנציג הראשון של ארצות הברית בישראל; איתן בן משה, יוזם ומקים המשמר האזרחי בירושלים ויקיר ירושלים; רבי משה המבורגר, ממייסדי הכולל שומרי החומות ותלמידו של ה"חתם סופר"; פרופסור אמנון שילוח, מייסד החוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית ומהחוקרים החשובים בארץ; הרב יוסף עמר, מנקד התלמוד הבבלי על פי מסורת יהודי תימן; הרב רחמים לוי, רב שכונת נחלאות ומרבני העדה הטורקית בארץ; עו"ד אברהם פרנקו, מפעיליו הבולטים של היישוב היהודי בחברון, חבר ועד העדה הספרדית בירושלים ויקיר העיר; עו"ד הווארד גריף, מחבר הספר זכויות משפטיות וריבוניות של העם היהודי על ארץ ישראל ע"פ המשפט הבינלאומי ואחד הדמויות המשפיעות במשפט הישראלי; הרב יהודה עמיטל, ראש ישיבת הר ציון, הוגה דעות מייסד מפלגת מימ"ד ושר בממשלת ישראל; ויקטור שם טוב, ח"כ, שר ויקיר ירושלים; הרב מנחם בצרי, מנהל ומייסד רשת תלמוד תורה סוכת דודו בירושלים; אהרון אליאס, איש חינוך, פעיל ציבור ומנכ"ל משרד החינוך; חכם חוצ'ה אליהו, מראשי יהדות כורדיסטאן בארץ ורפי וקנין, אשר היה הרוג מלכות שנהרג כתוצאה מעינויים ממושכים בכלא המרוקאי, איש מוסד, לוחם והביא לעלייתם של יהודי מרוקו.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הדגיש כי " שמות רחובותיה של העיר משקפים את המגוון הפלורליסטי של תושבי העיר. כבוד גדול הוא לירושלים להתהדר בשמות רחובות וכיכרות הקרואים על שמם של נשים ואישים מעוררי השראה ומופת במסירותם הרבה למען החברה, למען ירושלים ולמען מדינת ישראל."

יו"ר ועדת השמות, יעל ענתבי, אמרה כי "ועדת השמות בראשותי ממשיכה בקו המנחה לקרוא יותר רחובות בשמות של נשים. כל אחד מהשמות שאישרנו הפעם הוא כאבן טובה ויקרה המשובצת בכתרה של ירושלים, והעיר ירושלים גאה בשמות אלה עד מאוד".

השמות שאושרו בוועדה יוגשו לאישור מועצת העיר בישיבתה הקרובה.


חזור