רפורמת הניקיון יוצאת לדרך – עיריית ירושלים

תמורה למאבק התקציב: רפורמת הניקיון יוצאת לדרך

13 מיליון ש"ח יתווספו בכל שנה, לצד 100 עובדי ניקיון חדשים ו-12 צוותים שיבטיחו פינוי אשפה בתדירות של עד שש פעמים בשבוע. 400 מיכלים טמוני קרקע יחליפו את הצפרדעים.​

תצוגת תאריך

20/04/2017

31/12/1969 18:00

תמונה1

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הודיע כי בשבועות הקרובים תצא לפועל רפורמת הניקיון שיזם בהיקף שנתי של כ-13 מיליון ₪. מדובר בתכנית המשמעותית ביותר שאושרה בשנים האחרונות במטרה להביא באופן מיידי לשדרוג בניקיון ירושלים.

בין הפעולות המתוכננות במסגרת רפורמת הניקיון:

  • הוספת 100 עובדי ניקיון חדשים למערך הניקיון, מתוכם 63 עובדי טאטוא ידני בשכונות העיר.
  • הוספת כ-30 עובדים ב-12 צוותי איסוף אשפה חדשים שיעבדו במסלולים חדשים. הם יבטיחו פינוי אשפה בתדירות של עד שש פעמים בשבוע, כאשר פסולת תיאסף פעמיים ביום במקומות הומי קהל ומסחר בהם ריכוזי האשפה גבוהים.
  • מוקם צוות גיבוי יומי, אשר תפקידו יהיה לתת מענה נקודתי על פי צורך.

אלה מצטרפים לתכנית שכבר יצאה לדרך לפני מספר חודשים, במסגרתה יוצאו פחי הצפרדעים מהשכונות ויוחלפו ב- 400 מיכלים טמוני קרקע. המיכלים יביאו לשיפור משמעותי באיכות החיים והניקיון ובתפעול הפינוי של האשפה. נכון להיום, למעלה מ-100 פחים טמוני קרקע כבר הוטמנו בשכונות.

מדובר בפעימה ראשונה של התוכנית, אשר צפויה להתרחב במטרה להוביל לשיפור ניכר בשירותי הניקיון והתברואה הניתנים כיום. הרפורמה גובשה בשיתוף מינהל התפעול, אגף התברואה ויו"ר ארגון עובדי התברואה, גילי גורני.

ראש העיר ברקת הדגיש כי "הבטחנו כי בשנת ה-50 לאיחודה של ירושלים נוציא לפועל תוכניות רבות שישנו את פניה של העיר ויעלו באופן מוחשי את איכות החיים בה, בזכות התקציבים שהשגנו. התוכנית שאושרה היום מוכיחה יותר מהכל שאנו עומדים במילה שלנו. שירותי הניקיון והתברואה הינם נדבך חשוב באיכות חייהם של התושבים בעיר, ואני בטוח כי הפעלתה של התכנית תתרום רבות הן לאיכות החיים והן לשיפור פני העיר".


חזור