עיריית ירושלים נערכת לחגים: החל מבצע הניקיון בבירה – עיריית ירושלים

נמשך מבצע ניקיון נרחב לקראת החגים

ראש העיר ניר ברקת אישר תוספת תקציב של 5 מיליון ₪ למבצע ניקיון ואחזקה ברחבי העיר

תצוגת תאריך

25/09/2017

09/10/2016 18:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

תמונה1

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הודיע כי בשבועות הקרובים ייצא לפועל מבצע שדרוג, ניקיון ואחזקה במתחמים נבחרים ומרכזיים בשכונות, שיתקיים במאמץ מוגבר של מינהל תפעול ובתיאום עם המינהלים הקהילתיים. עלות המבצע הינה 5 מיליון ₪, המצטרפים לתוכנית שדרוג ניקיון ואחזקה בעלות של 13 מיליון ₪ נוספים בכל שנה. כחלק מהתוכנית הוקצו 100 עובדי ניקיון חדשים, מתוכם 63 עובדי טאטוא ידני בשכונות העיר. 12 צוותי ניקיון חדשים פעלו במסלולים חדשים לאיסוף אשפה והבטיחו פינוי אשפה בתדירות של עד שש פעמים בשבוע.
מדובר בתקציב משמעותי ביותר שאושר בשנים האחרונות במטרה להביא באופן מיידי לשדרוג משמעותי בניקיונה ובנראותה של ירושלים.

מתחמים לתגבור ניקיון נבחרו על ידי קריטריונים, בין היתר בזיקת הציבור הרחב אליהם וברמת הנראות הנוכחית של השטחים. במהלך המבצע יתקיימו סיורים משותפים במתחמים בהם יוצגו הבעיות העומדות על הפרק בהתאם לכל שטח, ותתבצע חשיבה לקבלת החלטות לגבי המשך פעולה בשיפור הנראות, הבטיחות והאיכות של המתחמים. בשלבי הביצוע יתקיימו שדרוגים ושיפוצים באמצעות פעולות אחזקה, סימון הכבישים והחניות, החלפת מעקות, החלפת תמרורים, גיזום ולסיום - ניקיון המתחם. בין היתר ישודרגו השטחים הירוקים במתחמים ויותקנו מתקני עגינה לאופניים.

בנוסף לפרויקט הניקיון והשדרוג יבוצעו עבודות שוטפות לתחזוקת הגנים והשטחים הציבוריים בעיר, הבאות לידי ביטוי בתגבור ניקיון בשעות אחר הצהריים ובחגים בגנים, שתילת פרחים עונתיים לקראת החגים בכל הכיכרות ותוספת פחי אשפה במקומות בהם יש חוסר בפחים או קיימים פחים פגומים.

יתר על כן, אגף האכיפה והשיטור העירוני נרתם גם הוא למשימת הניקיון באמצעות מערכת שטיפה ברחבי השכונות, הסרת מודעות מקירות וניקיונות למשטחי אבן וגרמי מדרגות במקרים חריגים.

המבצע עתיד להימשך עד לאחר חג הסוכות.

ראש העיר, ניר ברקת, הסביר כי "הבטחנו כי בשנת ה-50 לאיחודה של ירושלים נוציא לפועל בזכות התקציבים שהשגנו תכניות רבות, שישנו את פניה של העיר ויעלו באופן מוחשי את איכות החיים בה. התכנית שאושרה היום מוכיחה יותר מהכל שאנו עומדים במילה שלנו. שירותי הניקיון והאחזקה הינם נדבך חשוב באיכות חייהם של התושבים בעיר, ואני בטוח כי הפעלתה של התכנית תתרום רבות הן לאיכות החיים והן לשיפור פני העיר".


 
 
חזור