תלמידי כיתה י' יעברו הכשרה למצבי חירום - עיריית ירושלים

עיר מעורבת: כל תלמידי כיתה י' יעברו הכשרה למצבי חירום

​אלפי בני נוער בירושלים מפגינים מצוינות ומוכנות בקורס שיכשיר אותם למצבי חירום ויצטרף לתוכנית למניעה ולצמצום אלימות

ללא תאריך

28/11/2017

31/12/1969 22:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

תמונה1

​כ- 12,300 תלמידי כיתות י' בעיר מכל המגזרים יעברו קורס סע"ר (סיוע עצמי ראשוני) בהיקף של עשר שעות. הקורס יחשוף את התלמידים להתנסות במצבי חירום שונים תוך למידה מעשית להתמודדות, וכן יכשיר קבוצת נוער מנהיגה בחירום ובשגרה - אשר תיקח חלק במערך החירום הירושלמי.

הקורס יועבר על ידי מנח"י, משרד החינוך, פיקוד העורף, מחלקת נוער, האגף לחירום וביטחון והתוכנית "עיר ללא אלימות". הפרויקט יכשיר קבוצות נוער אשר יתפקדו כקבוצות רשמיות של בית הספר והמינהל הקהילתי. קבוצות אלה ייקחו חלק בתכנית הפועלת בבתי הספר מכיתה י' ועד כיתה י"ב בנושא התפתחות אישית ומעורבות חברתית.

התוכנית מיועדת להרחיב את סל הכלים של הנערים והנערות והכרה ביכולתם לסייע במקרה הצורך. בנוסף לכך, קבוצות הנוער ייצרו מערך התנדבותי בפריסה עירונית למצבי חירום. במסגרת התכנית "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון פנים, קבוצות הנוער יעברו הכשרה על מנת להקים ולהוביל קבוצות של בני נוער למאבק, לצמצום ולמניעת אלימות בירושלים.

יואב זמרן, המשנה לראש מינהל חינוך, ראש אגף פדגוגיה והממונה על הפרט, ציין כי " אין ספק שהדרך היחידה להיערך למצבי חירום ומצבי טבע קיצוניים היא על ידי הכשרת הנוער כגורם המוכן ביותר והזמין ביותר לטפל בהיקפים כאלה של צרכים עירוניים".


 
 
חזור