ברקת עם שגרירי או"ם בעיר דוד: "השרידים מוכיחים את שורשינו" – עיריית ירושלים

ברקת עם שגרירי או"ם בעיר דוד: "השרידים מוכיחים את שורשינו"

ראש העיר, ניר ברקת, סייר עם משלחת שגרירי או"ם בעיר דוד והדגיש כי "אלפי השרידים במקום מוכיחים באופן חד משמעי את השורשים שלנו בירושלים".

תצוגת תאריך

05/07/2017

31/12/1969 18:00

נגישות :

 

לפרטים נוספים :

תמונה1

ראש העיר ברקת אירח השבוע משלחת שגרירי או"ם שמוביל שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, בסיור בעיר דוד. דוד בארי, מנכ"ל ומייסד עיר דוד וזוכה פרס ישראל, הצטרף לביקור המשלחת שאורגנה על ידי פרויקט Interchange של AJC.

במהלך הביקור, ראש העיר ברקת הציג לשגרירים ממצאים ארכיאולוגיים שונים בעיר דוד, הממחישים את הקשר בין העם היהודי לירושלים ואשר סותרים את הטענות המתכחשות להיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל. ברקת הציג לשגרירים שריד מטבע עתיק ואמר: "במטבע אשר נמצא כאן, בחפירות הארכיאולוגיות בעיר דוד, חרוטות המילים 'לשחרור ציון'. מטבע זה הוא אחד מבין אלפי השרידים המוכיחים באופן חד משמעי את השורשים שלנו בירושלים. היום אנו פועלים כדי להגשים את הציווי שמופיע על המטבע; ירושלים, תחת ריבונות ישראלית, היא חופשיה ופתוחה לבני כל הדתות והאמונות."

 

צילום: פרידה ליבטאג

"הביקור של שגרירי האו"ם בירושלים חשוב מאוד למאבק שלנו בשקרים המופצים על ירושלים באו"ם. אין טוב ממראה עיניים כדי להציג להם את האמת על הבירה שלנו" אמר השגריר דנון במהלך הביקור והוסיף כי "ככל שיותר שגרירים מבקרים בישראל, כך גדלה ההבנה וההיכרות עם האתגרים שאנו מתמודדים איתם וההזדמנויות הטמונות באזורנו. במהלך השנה האחרונה ליוויתי למעלה משלושים שגרירים בביקורים בישראל, ואמשיך להזמין לארץ שגרירים נוספים בחודשים הבאים."

במהלך ביקורם בישראל יסיירו השגרירים ברחבי הארץ וישמעו תדרוכים שיספקו להם הבנה עמוקה יותר על האתגרים הביטחוניים והאזוריים שישראל מתמודדת עמם. למשלחת הגיעו שגרירים מאפריקה, מרכז ומזרח אירופה, אסיה והפסיפיק. עליהם נמנים שגרירי אוסטרליה, פולין, אסטוניה, קניה וטוגו.


 
 
חזור