מועצת ילדים עירונית לעידוד מעורבות חברתית – עיריית ירושלים

לראשונה: מועצת ילדים עירונית לעידוד מעורבות חברתית

יוזמה חדשה של עיריית ירושלים, משרד החינוך, עמותת "בקהילה" ותנועת הצופים הביאה להקמת מועצת ילדים ירושלמית לשם פיתוח ועידוד מנהיגות, יזמות ועשייה חברתית חוצת מגזרים בקרב ילדי העיר.

תצוגת תאריך

14/12/2016

31/12/1969 18:00

תמונה1

מחר (רביעי) תתכנס מועצת הילדים הירושלמית למפגש ראשון במרכז הפיס בגילה. במועצה שותפים למעלה מ-40 בתי ספר יסודיים ממלכתיים וממלכתיים-דתיים, והיא מונה כ- 100 תלמידים מכיתות ה'-ו'. מפגש המועצה הבא יתקיים ב- 17.1.17, ובמסגרתו ייערך סיור בכנסת ישראל. הילדים ייפגשו לשיחה בנושא מעורבות ומנהיגות בקהילה עם ח"כ רחל עזריה.

מועצת הילדים הירושלמית היא יוזמה משותפת של מינהל חינוך בעיריית ירושלים, משרד החינוך, עמותת" בקהילה" ותנועת הצופים. המועצה נועדה להעניק במה לילדים על מנת לבטא את נקודת המבט של ילד ירושלמי, להשמיע את קולם ולהשפיע על עיצוב עתידם בעיר. היא מהווה צעד ראשון לקראת היותם שותפים פעילים ומשפיעים בתהליכים אזרחיים המתרחשים בחברה ובקהילה בעיר - עוד בהיותם צעירים.

המועצה הוקמה בכדי לטפח הנהגה עירונית המושתתת על ערכי שייכות, מנהיגות, אחריות ומעורבות חברתית, כמו גם על מנת לפתח כישורי מנהיגות והתנסות בתהליך יזמות בתחום החברתי- ערכי- קהילתי - משלב הרעיון ועד לביצוע הסופי. מקימי המועצה חרטו על דגלם עידוד יזמות ומצוינות מנהיגותית בקרב הילדים, אשר תצמיח מנהיגים התורמים לחברה.

ראש מינהל חינוך בעיריית ירושלים, משה (קינלי) טור- פז, הדגיש כי "מועצת הילדים הירושלמית מהווה עדות חיה נוספת למאמצים הרבים אשר אנו משקיעים למען דור העתיד הירושלמי. אנו רואים בפיתוח יזמות ואקטיביזם חברתי מעלות חשובות, ומעודדים את אלה כבר מגיל ביה"ס היסודי, בכדי לבנות בעתיד חברה ירושלמית יצרנית, שוויונית וערכית".


במהלך השנה יתקיימו שישה מפגשים בימי רביעי בנושאים הבאים:

  • היכרות, תיאום ציפיות ויצירת שותפות וקהילתיות
  • מנהיגות ומעורבות, יזמות, שינוי ואקטיביזם חברתי
  • עמידה בפני קהל, מיומנויות ה-קתימב"ה )קול, תנועה, ידיים, מבט, בקיאות וביטחון, הופעה והתלהבות)
  • סיור חוויתי בנושא מנהיגות בירושלים
  • נושאים לשינוי חברתי: מה נרצה לראות ולשמוע בעיר ירושלים? מה הייתי רוצה לשנות או לשפר בעיר?
  • הצגת צרכים של הילדים בירושלים ורעיונות למיזמים למען ילדים

חזור