מחזירים את העסקים לשכונה – עיריית ירושלים

מחזירים את העסקים לשכונה

​עיריית ירושלים משלימה בימים אלה את הפעולות לחידוש המרכזים המסחריים ומעניקה הכשרות ומענקים לעסקים בשכונות. ראש העיר ברקת: "המרכז המסחרי של שכונה הוא הלב הפועם שלה"

ללא תאריך

22/05/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

מכרז מסחרי קרית היובל

תמונה1

עיריית ירושלים משלימה בימים אלה את המהלך לחידוש המרכזים המסחריים בשכונות, בהשקעה כוללת של קרוב ל- 16 מיליון ש"ח. הפרויקט, שהוא שיתוף פעולה של מינהל פיתוח ומינהל תפעול בעיריית ירושלים וחברת "עדן", שייך למהלך כולל של שדרוג וטיפוח מרכזים מסחריים כעוגן כלכלי, תרבותי וקהילתי בשכונה. חידוש המרכזים המסחריים משלב שדרוג פיזי ויצירת מרחב ציבורי נעים, מזמין ובטיחותי. זאת בשילוב של שגרת אירועי תרבות ופנאי בתמיכת מינהל תרבות וחברה של העירייה. כל אלה נסמכים על מאפייני הקהילה המקומית, במטרה לעודד את הקהל המקומי לצרוך קרוב לבית.

"העסקים הקטנים המקומיים הם נשמת אפם של השכונות בירושלים" אמר ראש העיר, ניר ברקת. "יזמתי את רענון וטיפוח המרכזים המסחריים בשכונות כי אני מאמין בערך המוסף שהם נותנים לתושבים ולכלכלה המקומית. כאשר המרכז המסחרי של שכונה הוא הלב הפועם שלה, מרכז ההתרחשות, כולם מרוויחים - גם הקהילה וגם העסקים".


  

במרכז המסחרי של קריית יובל, אשר החידוש בו הסתיים זה מכבר, נבנתה "המפלצת הקטנה" בהשראת גן המפלצת השוכן בסמוך ומזוהה עם השכונה. כמו כן, נשתלה במקום צמחייה, שודרגה הנראות של המרכז וחודשו מתקני המשחק וההצללות במקום. ביום חמישי האחרון חנך ראש העיר את המרכז המחודש. במרכז המסחרי של רמת אשכול שופצו הריצוף, המדרגות וההנגשה מהחנייה אל מפלס המסחר, הוצב שילוט מאיר עיניים המפרט את העסקים במקום ומתוכננת התקנה של מתקני משחקים במקום.

במרכז המסחרי של שכונת הר נוף שופצו התשתיות והשילוט. בהמשך מתוכננות עבודות גינון, שתילת פרחים ובניית פינות ישיבה. במרכז המסחרי של נווה יעקב שודרגה התאורה במרחב הציבורי, הותקנו במקום משחקים מוזיקליים לילדים וטופח מבנה מקורה עבור פינת סיפור, אשר תופעל על ידי המינהל הקהילתי. במרכז המסחרי של שכונת רוממה שופצו התשתיות והחזית, בוצע שילוט, נבנו פינות ישיבה ודק ונשתלו פרחים.

בהמשך, מתוכנן ביצוע של תוכנית זו גם במרכזים המסחריים של השכונות קריית מנחם, רמת דניה, גילה והגבעה הצרפתית.
 

מעבר לחידוש וטיפוח פיזי ותרבותי, בעיריית ירושלים מסבירים כי דואגים להצעיד את המרכזים המסחריים בשכונות אל העתיד הדיגיטלי. עבור כל מרכז מסחרי נבנים בימים אלו דפים עסקיים בפייסבוק, אשר ינוהלו ע"י המינהל הקהילתי בתמיכת מינהל הפיתוח העירוני. כמו כן, בשיתוף פעולה של האגף לקידום עסקים בעירייה עם הנהלת מעו"ף, תיערך תכנית הכשרות וקורסים מקצועיים לבעלי העסקים כגון שדרוג חלון הראווה, ניהול עסק, ניהול מלאי, מכירות אונליין ועוד. בשלב זה מתוכננים כ- 10 קורסים אשר יתקיימו במתקנים העירוניים בשכונות. יתר על כן, למרבית המרכזים המסחריים תינתן חבילת מענקים המיועדת לשדרוג חזיתות העסקים הפועלים במרכז.

בנוסף, פותחה באגף לקידום עסקים חוברת מקצועית יסודית אשר תהווה מדריך בסיסי ומקיף עבור כל המעוניין להקים עסק במרכז מסחרי. היא תכלול את כל המידע החיוני עבור בעל עסק בתחומי פיקוח, רישוי, אדריכלות ועוד.

קרדיט צילום: נדב אריאל​


חזור