בונים עתיד: חושבים מחוץ לקופסה - עיריית ירושלים

בונים עתיד: חושבים מחוץ לקופסה

​עיריית ירושלים תביא לאישור רפורמה בתכנון מבני ציבור בעיר; שתאפשר הוספת שטחים לגני ילדים, מעונות יום, טיפות חלב ועוד. זאת במטרה לעודד מתן פתרונות לפיתוח אלפי יחידות דיור

ללא תאריך

25/07/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

עיריית ירושלים תביא לאישור בוועדה המחוזית רפורמה תכנונית חדשה לתכנון והקמת מבני ציבור בירושלים בשבוע הבא. היא תידון ב-30.7.18.

התוכנית החדשה משנה את אופן תכנון וניצול השטחים הציבוריים בעיר. היא תאפשר לרכז מספר שימושים ציבוריים כגון גני ילדים, טיפות חלב ומעונות יום בתא שטח אחד במקום במספר מגרשים. בכך, היא תביא לניצול יעיל של הקרקעות בעיר, ותאפשר בניית שטחי ציבור עבור בניית אלפי יחידות דיור חדשות בעיר. 
                               
בנוסף, התוכנית עתידה לאפשר ליזמים לקבל תוספת יחידות דיור בתוכניות שכבר אושרו, בתנאי שיתווספו להם גם שטחים למבני ציבור.

היוזמה מגיעה על רקע הגידול המתמיד של ירושלים, מה שדורש ממנה תוספת משמעותית של יחידות דיור. התחזית צופה תוספת של כ-100,000 יחידות דיור עד שנת 2040, המהווים גידול בכ-450,000 נפש. לאור זאת, יזמה העירייה את תכנית המתאר הכוללת לכל שטחי הציבור בעיר. זה יאפשר תוספת שטחי בנייה ועירוב שימושים ציבוריים, וכך ייוותרו קרקעות לבנייה בעיר.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הדגיש כי "ירושלים מתפתחת וגדלה ומושכת אליה תושבים חדשים ומשפחות צעירות. הביקושים שיש בירושלים מאתגרים אותנו, ומביאים איתם חשיבה מחוץ לקופסה הנותנת מענה לצרכי התושבים, לשמירה על איכות החיים ולייחודיות של כל שכונה ושכונה. במקביל, חשיבה זו מייצרת פתרונות לביקושים ולהתפתחותה של העיר. נמשיך לקדם ולפתח את ירושלים לטובת תושביה".

עפר גרידינגר, מנהל אגף תכנון העיר, הסביר כי "מדובר בבשורה לעיר ותושביה. התוכנית תביא לייעול ולזירוז פעולות העירייה לקידום בניית מגרשי ציבור ותיצור עירוב שימושים מלא במגרשי הציבור. היא תלווה בבחינה פרוגרמטית שוטפת של צרכי כל שכונה ושכונה, ותאפשר מתן מענה הולם לקידום במקביל של יחידות הדיור בעיר וחידוש העיר פנימה".


חזור