תקציב 2019 סוכם: 950 מיליון ₪ מהממשלה לירושלים

תקציב 2019 סוכם: 950 מיליון ₪ מהממשלה לירושלים

​משרד האוצר ועיריית ירושלים הגיעו לסיכום על תקציב 2019. תמיכת הממשלה בעירייה תעמוד על 950 מיליון שקלים. ראש העיר ליאון: "הסיכום מבטיח כי נתחיל את 2019 ברגל ימין עם איתנות פיננסית לבירה"

ללא תאריך

11/12/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

​שר האוצר, משה כחלון; וראש העיר ירושלים, משה ליאון, הגיעו לסיכום על תקציב העירייה לשנת 2019. התקציב הכולל יעמוד על 950 מיליון ₪ על פי תמהיל ייעוד שהוגדר מראש. בתוכו נכללים הקצאה לפרויקטים מחוללי הכנסות, תקציב לפיתוח ירושלים ושיפור רמת השירותים לתושב.


 

765 מיליון ₪ יוקצו כתקציב הבירה, 67 מיליון ₪ מהווים מענק פיתוח לירושלים, 40 מיליון ₪ יועברו לטובת שיפור רמת השירותים בעיר ו-78 מיליון  ₪ ישמשו לפרויקטים מחוללי הכנסות עצמיות לעיריית ירושלים. העירייה ומשרד האוצר יקבעו במשותף את הפרויקטים אשר יבוצעו בסכומים האמורים.


 

במסגרת הסיכום, יוקם צוות משותף למשרד האוצר ולעיריית ירושלים שיעסוק באופן הקצאתם של הסכומים המדוברים. עוד סוכם בין הצדדים כי ידונו במהלך השנה על צעדים נוספים שיגדילו את ההכנסות העצמיות של הרשות, באופן שיגדיל את רמת השירותים בעיר.


סיכום התקצוב העומד על 950 מיליון ₪ כאמור מהווה גידול של 20% לעומת התקציב שהועבר לעיריית ירושלים ב-2018. סכום זה מתווסף לתוכנית לפיתוח מזרח ירושלים שאושרה לפני כחצי שנה, בהיקף של 2.1 מיליארד ₪.


 

שר האוצר, משה כחלון, ציין כי הוא "גאה בכך שמשרד האוצר יעניק השנה את הסכום הגבוה ביותר שנתנו אי פעם לעיר ירושלים, בהמשך ישיר למגמה של השנים האחרונות. כשבאים למשרד האוצר בזמן, באופן מקצועי וענייני, עם רשימת דרישות מנומקת - אז מקבלים את כל התמיכה שאפשר לתת. אני בטוח שבשנים הקרובות נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה יחד עם ראש העיר משה ליאון, כדי לחזק את ירושלים בירת ישראל ולהמשיך להצמיח אותה לדורות הבאים".


 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, הסביר כי "הסיכום מבטיח כי עיריית ירושלים תתחיל את שנת 2019 ברגל ימין, עם איתנות פיננסית לבירה, כאשר הנגזרת המשתמעת מכך היא הרחבת השירותים הניתנים לתושבי ירושלים. זהו התקציב הגדול ביותר לה זוכה העיר ירושלים, והמרווחים היחידים יהיו תושבי ירושלים. אני מודה לשר כחלון על ההתנהלות הנעימה ועל הדרך בה התבצעו הדיונים ועל אופן קבלת ההחלטות. תושבי ירושלים יכולים לחזור לנשום לרווחה, יש מי שדואג להם."


 

הממונה על התקציבים, שאול מרידור, הוסיף כי "האופן שבו התנהלו הדיונים השנה מהווה בסיס לאמון ששיתוף הפעולה עם העירייה יוביל לשינוי המגמה בירושלים, כך שהרשות תוכל לספק שירותים יותר טובים לתושביה. זאת על ידי הגדלת הכנסותיה העצמיות בשנים הבאות. על מנת לפתח הכנסות עצמיות אלה, כבר בסיכום הנוכחי הקצנו סכום והקמנו צוות שמטרתו לפתח פרויקטים מחוללי הכנסה לעירייה".


 


חזור