בהנחיית ברקת: שטח חנייה זמני במקום חניון בית החייל- עיריית ירושלים

בהנחיית ברקת: שטח חנייה זמני במקום חניון בית החייל

במסגרת העבודות להקמת רובע העסקים בכניסה לעיר הנחה ראש העיר, ניר ברקת, להכשיר מגרש צמוד לשערי צדק הישן בסמוך לרחוב יפו - כחנייה זמנית לתושבי האזור.​

תצוגת תאריך

25/02/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

ראש העיר ברקת הבהיר במסגרת זאת כי  אף אוטובוס לא ייכנס לחניון בית החייל ללא כל הבדיקות, האישורים הנדרשים והעמידה בתקנים המחמירים ביותר של איכות הסביבה. הפעלת חניון האוטובוסים תתבצע רק באמצעות אוטובוסים שיעמדו בתקן המחמיר ביותר - יורו 5, ורק לאחר השלמת כלל הבדיקות והעבודות שיבטיחו עמידה בתקנים הנדרשים.

חשוב לציין כי החניון כרגע ריק לחלוטין מאוטובוסים. גם במתכונת הפעלתו הזמנית, ולאחר קבלת האישורים בלבד, הוא צפוי להכיל 29 אוטובוסים בלבד, שיעמדו בתקני איכות סביבה מחמירים ביותר. עד לאחרונה שימש החניון הזה כחנייה לא מוסדרת לכ-100 כלי רכב פרטיים.

יתר על כן, במסגרת מכלול הפרויקט תצומצם משמעותית כמות האוטובוסים החונים באזור זה, כאשר כיום חונים בשטח זה כ-250-300 אוטובוסים לעומת כ-60 אוטובוסים בלבד הצפויים לפעול בעתיד. העירייה ממשיכה כל העת בדיאלוג שוטף עם נציגי התושבים והמינהל הקהילתי.

בפרויקט הכניסה לירושלים מוקם כעת רובע עסקים הגדול פי שבעה ממרכז עזריאלי, שישנה את פניה של ירושלים ויוסיף 60 אלף מקומות עבודה. כחלק מהפרויקט תהפוך הכניסה לעיר למרכז תחבורתי מוביל בארץ עם רכבת מהירה מהמרכז, רשת רכבות קלות, מנהרות, כבישים וחניוני ענק. בשל העבודות חלים שינויים רבים באזור, אולם העירייה עושה מאמצים רבים לשמור ככל הניתן  על שגרת חיי התושבים, על איכות חייהם ועל בריאותם - תוך עמידה בכל תקני איכות הסביבה למניעת זיהום אוויר.

הפרויקט צפוי לשדרג באופן ניכר את מערך התחבורה בעיר ולייצר פתרונות תחבורה ירוקים. בשום שלב לא תישקף כל סכנה לבריאות הציבור.


חזור