בג"ץ לאוצר ולמדינה: הציגו מתווה למחסור אלפי כיתות הלימוד בי-ם - עיריית ירושלים

בג"ץ לאוצר ולמדינה: הציגו מתווה למחסור אלפי כיתות הלימוד בי-ם

​ילדי ירושלים ניצחו: בהחלטה תקדימית הורה בג"ץ למשרד האוצר ולמדינה להציג תוך 30 ימים מתווה וקריטריונים לצמצום הפערים של 4,000 כיתות הלימוד בעיר, או שישקול להוציא למדינה צו על תנאי.

ללא תאריך

15/01/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

​ראש העיר ברקת: "בית המשפט אמר היום למדינה ולאוצר - נגמר לכם הזמן, תנו פתרון למצוקת הכיתות בבירת ישראל. ממשלת ישראל לא יכולה להמשיך לקפח את הבירה ולהתנער מאחריותה לתלמידי ירושלים"

החלטת בג"ץ התקבלה בדיון שהתקיים היום בעתירת ארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים, אליה הצטרפנו, באשר למחסור של למעלה מ- 4,000 כיתות לימוד בירושלים.

בדיון ציינו השופטים כי העיר ירושלים ייחודית ושונה, ועל המדינה לקחת אחריות ולהציג מתווה שמטפל בבעיה מהשורש, שכן מדובר במצב לא ראוי ולא אנושי. בג"ץ אף דרש מנציגי המדינה להסכים להקמת צוות משימה ייעודי, שיציג תוכנית הכוללת לוחות זמנים מדויקים לנושא מצוקת כיתות הלימוד, קביעת קריטריונים לצמצום הפערים וגיבוש פתרון במהלך שנת התקציב הנוכחית.

לראשונה, הודה האוצר בטענה המרכזית שלנו לפיה בירושלים חסרות למעלה מ-3,000 כיתות. אולם, מתחילת השנה ועד היום תוקצבו לבינוי מספר מגוחך של כ-60 כיתות, כשקצב הגידול הטבעי בעיר עומד על כ-195 כיתות בשנה. האוצר מודה שאין לו שום תכנית כיצד לטפל בפער הזה, בנימוק של מחסור בכסף. מדובר בלא פחות משערורייה.

נוסף לכך, האוצר העביר בשבוע האחרון מיליארדים ללא כל חשבון - ואת ילדי ירושלים הוא שוכח זה עשרות שנים. להבדיל מהאוצר, שברח מהאחריות לדאוג לכיתות לימוד לילדי ירושלים - נכנסנו לנעלי המדינה ונטלנו הלוואה בהיקף חסר תקדים של מיליארד ש"ח לבניית כיתות לימוד. כמו כן, נשכרו כיתות לימוד זמניות, בהן נערכו שיפוצים בסך של כמיליארד ש"ח בעשור האחרון, על חשבון משלם המיסים הירושלמי, במקום שהמדינה תעשה זאת.

אנו מקווים כי כעת משרד האוצר יאמץ את תוכניות העירייה לבניית 1,000 כיתות לימוד בשנה, ויתנהל כשותף בתוכניות כדי להסיר את החרפה שבמסגרתה בשנת 2018 כמאה אלף ילדים בירושלים לא לומדים בכיתות תקניות.


חזור