אייפד ל-400 מורים ומורות בחינוך המיוחד בירושלים - עיריית ירושלים

אייפד ל-400 מורים בחינוך המיוחד בירושלים

​המכשירים החכמים מצוידים באפליקציות מיוחדות לעבודה עם תלמידים עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות שונות. בשיתוף קרן אתנה – המורים והמורות יוכלו לתקשר טוב יותר עם התלמידים.

ללא תאריך

16/11/2017

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

​463 מורים ומורות לחינוך מיוחד בירושלים קיבלו מכשירי אייפד, יחד עם תוכנות ואפליקציות מיוחדות לתלמידים עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות שונות. זאת באמצעות התוכנית "אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד" של קרן אתנה.

התוכנית מיועדת להעצים את מורי החינוך המיוחד בישראל ומאפשרת להם לתקשר טוב יותר עם תלמידיהם. בנוסף לכך, מקנה התוכנית גישה למגוון רחב של חומרי לימוד ומשנה באופן משמעותי את חייהם של התלמידים. המורות והמורים יכולים להכין בעזרת האייפד תכניות לימודים מיוחדות, כאשר התלמידים יכולים להמשיך את חוויית הלמידה בביתם לאחר שעות הלימודים. לצד האייפד, יקבלו המורים והמורות הדרכה מקצועית של 120 שעות.

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, הדגיש בטקס חלוקת האייפדים באולם מועצת העירייה כי "עיריית ירושלים מובילה את בתי הספר בעיר להצטיינות בחדשנות חינוכית, ואנו גאים מאוד על הצלחת הפרויקטים בתחום התקשוב בחינוך הירושלמי. חלוקת האייפדים, באדיבות קרן אתנה, היא צעד נוסף וחשוב בהצעדת התלמידים שלנו אל העתיד. אין ספק כי הגברת השימוש בטכנולוגיה מתקדמת, ובפרט בחינוך המיוחד, תסייע לקידום מערכת החינוך בעיר ותמקם את ירושלים כעיר מובילה בתחום זה".

אורי בן ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה, אמר כי הקרן "שמחה לסייע לעיריית ירושלים במאמציה וביוזמותיה בתחום החינוך המיוחד. העירייה מפעילה מסגרות שונות ומגוונות לחינוך מיוחד, המחולקות לזרמים חינוכיים. מסגרות החינוך המיוחד מחולקות גם על פי סוג המוגבלות או הקושי, וזאת על מנת להתאים את הצוות החינוכי והטיפולי לאוכלוסיית ילדי בית הספר וליצור התמחות מיוחדת בתחום".
תמונה איפדים למורים

 (קרדיט לתמונות: אמיר אלון)

נועה פחימה, הממונה על חינוך מיוחד במנח"י, ציינה כי  "העולם משתנה ואיתו גם הטכנולוגיה. אנחנו מבינים שהטכנולוגיה כאמצעי היא כלי מצוין עבורנו להפוך את החינוך בכלל, ואת והחינוך המיוחד בפרט - לטוב יותר, למשמעותי יותר ולמונגש יותר. עיריית ירושלים נענתה לצו השעה: 463 האייפדים שחילקנו יחד עם 120 שעות השתלמות בתחום ייתנו מענה משלים לצרכים של התלמידים והתלמידות בחינוך המיוחד".


חלוקת האייפדים התאפשרה בזכות תרומתם של קרן אתנה ושותפיה: הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים, בנק מסד, משרד החינוך, הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, קרן משפחת סילבן אדמס ומגבית קנדה.

מאז השקת התכנית בנובמבר 2015, כ-1,900 מורות, מורים וגננות לחינוך מיוחד ברחבי ישראל קיבלו אייפדים. התוכנית מתבצעת בשיתוף האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך בניהולה של רחלי אברמזון ובשיתוף האגף לטכנולוגיות מידע במשרד החינוך בניהולו של רוני דיין.


חזור