ברקת אירח את שגריר ארה"ב בישראל ומנהיגי העדות- עיריית ירושלים

ברקת אירח את מנהיגי העדות ושגריר ארה"ב לשנה החדשה

ראש העיר ירושלים אירח את שגריר ארה"ב בישראל לצד מנהיגי העדות והדתות בעיר לרגל השנה האזרחית החדשה: "אנחנו מקיימים יום יום את חזונה של ירושלים – להיות מקום שכל איש ואיש בעולם נושא אליו את עיניו בתפילה ובגאווה, כעיר בינלאומית הפתוחה לכולם".​

תצוגת תאריך

18/02/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אירח בשבוע שעבר את מנהיגי העדות והדתות בירושלים ואת נציגי הסגל הדיפלומטי בעיר לרגל השנה האזרחית החדשה 2018 .

האירוע המסורתי מתקיים כבר למעלה מ-30 שנים, והפעם לראשונה השתתף בו שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן. הוא הביע את תמיכתו הבלתי מסויגת בישראל וחזר פעם נוספת על ההכרה בירושלים כבירת ישראל.

בין נושאי הדברים נמנו הרב הראשי לירושלים, הרב אריה שטרן; נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית ירושלים, ד"ר יורגן בולר ויושב ראש המנהל הקהילתי בית חנינא, חאג' מחמד מצרי. המוזמנים בירכו את ראש העיר לרגל השנה החדשה, וציינו את שיתוף הפעולה הפורה הקיים בין ראשי הדתות לעירייה.

 

ראש העיר ברקת אמר בטקס כי "הכרזת הנשיא טראמפ השנה מבטאת את הברית העמוקה הקיימת בין ארה"ב לבין מדינת ישראל נגד אויבינו, הרוצים לראות במפלתנו. אנו עומדים כתף אל כתף, מאוחדים בָּאמונה בְּנִצחיוּת הטוב, וביכולת שלו לגבור על הרוע. אנו מקיימים יום יום את חזונה של ירושלים – להיות מקום שכל איש ואיש בעולם נושא אליו את עיניו בתפילה ובגאווה, כעיר בינלאומית הפתוחה לכולם."

השגריר פרידמן אמר כי "ירושלים היא עיר של מגוון דתי נפלא, ואני מודה לראש העיר ולממשלת ישראל על כך שהם שומרים את ירושלים פתוחה לכל הדתות. העולם כולו יודע שתחת הנשיא טראמפ אמריקה עומדת לצד ישראל ללא תנאי, וממשל טראמפ פועל ללא לאות כדי להחזיר את היחסים הללו למקומם הראוי. כפי שכולנו יודעים, ירושלים היא בירת ישראל, וזה כבוד גדול עבורי להיות השגריר הראשון שמשרת בישראל לאחר הכרזתו של הנשיא טראמפ. אנחנו פועלים להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים עד סוף השנה הבאה, אם לא לפני כן. לשנה הבאה בירושלים".


חזור