עיריית ירושלים אישרה תכנית ל-3,000 יח"ד חדשות בגילה - עיריית ירושלים

עיריית ירושלים אישרה תכנית ל-3,000 יח"ד חדשות בגילה

​שתי תוכניות אושרו להפקדה במסגרת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה: תוכנית מתאר לדרום מזרח גילה הכוללת תוספת של כ-2,900 יחידות דיור במבנים בני 12- 15 קומות, הקמת מבני ציבור ומסחר ותוכנית לעורק עירוני לאורך "הכביש האמריקאי" הכוללת 708 יחידות מסחר, תעסוקה ומגורים, לצד שטחי ציבור ומלונאות

ללא תאריך

25/02/2018

31/12/1969 22:00

נגישות :

לפרטים נוספים :

תמונה1

הוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה להפקדה בישיבתה בשבוע שעבר שתי תוכניות חדשות: תוכנית מתאר לדרום מזרח שכונת גילה ותוכנית לעורק העירוני לאורך ה"כביש האמריקאי".

 

תוכנית 125195, תכנית מתאר לדרום מזרח שכונת גילה, הינה נגזרת של תכנית מתאר 2,000 לירושלים שסימנה את שטחה לאזור תכנון לבנייה עירונית. בגינה נדרש להגיש תכנון כולל כתנאי לקידום תוכניות מפורטות בתחומו.  התוכנית הינה מתארית ומציעה דופן אורבנית  לאורך כביש 60 (כביש המנהרות), וכוללת מבני ציבור, מסחר ותוספת של כ- 2,900 יח"ד במבנים של בין 12-15 קומות ובנייה גבוהה יותר לאורך רחוב הרוזמרין, אשר לאורכו עובר תוואי הקו הכחול של הרכבת הקלה.  בתוכנית זו מוצעת חלוקה למתחמים על בסיס עלויות, כאשר השלד הציבורי נקבע ברמה מפורטת בתכנית.

 

קרדיט לתמונות: אלי רכס משה כהן מגן אדריכלים


תכנית 379594 לעורק עירוני לאורך ה"כביש האמריקאי", הממוקם בערב א-סוואחרה מזרח, כוללת מסחר, תעסוקה, מגורים, שטחי ציבור ומלונאות. התכנון המוצע הוא נגזרת של תכנית האב לערב א-סוואחרה מזרח. היא מאפשרת תוספת של 708 יחידות דיור בשילוב שימושים מעורבים למסחר, לתעסוקה ולמלונאות (בהיקף של כ-300,000 מ"ר) לאורך הכביש בין עין אל-לוזה  לצומת שיח סעיד בדרום. כמו כן, תתאפשר תוספת של מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים בהתאם. התכנית מציעה חלוקה למתחמים על בסיס עלויות, תוך ניסיון לאזן ככל הניתן בשטחי ההפרשות לצרכי ציבור בכל מתחם.

ציר "הכביש האמריקאי" נמצא כיום בביצוע, והתוכנית המקודמת כיום תאפשר שדרת מסחר ותעסוקה לאורכו לשירות כל האזור. התוכנית תואמה עם נציגי השכונה ובעלי הקרקעות לאורך התוואי.


חזור