ראשי עיריית ירושלים

ראשי עיריית ירושלים
ראשי עיריית ירושלים מאז קום המדינה ועד היום

1. דניאל אוסטר, אפריל 1948 - 8 בינואר 1951
2. שלמה זלמן שרגאי, 9 בינואר 1951 - 22 באוגוסט 1952
3. יצחק קריב, 25 בספטמבר 1952 - 3 באפריל 1955
4. ועדה קרואה בראשותו של ש''ב ישעיה, אפריל 1955 - ספטמבר 1955
5. גרשון אגרון, 9 בספטמבר 1955 - נובמבר 1959
6. מרדכי איש שלום, דצמבר 1959 - 1 בנובמבר 1965
7. טדי קולק, 2 בנובמבר 1965 - 1993
8. אהוד אולמרט 2003 - 1993
9. אורי לופליאנסקי - 2003-2008
10. ניר ברקת - 2008 עד היום

ראשי העירייה בתקופה התורכית עד כיבוש המנדט הבריטי בשנים 1877-1917:

1. עבד א-רחמן א-דג יאני
2. מוסה פצ'לאללה אלעלאמי
3. יוסף דיא א-דין אלח'אלדי
4. עומר עבד- סאלם אלחוסייני
5. שחאדה פצ'לאללה אלעלאמי
6. סאלים אלחוסייני
7. יאסין אלח'אלדי
8. סעיד אלחוסייני
9. פאיד אלעלאמי
10. חוסיין סאלים אלחוסייני


ראשי העירייה בימי השלטון הצבאי והמנדט הבריטי בשנים 1917- 1948:

1. חוסיין שאלים אלחוסייני
2. מוסה כאזס באשה אלוסייני
3. ראע'ב באי נשאשיבי
4. חוסיין פאח'רי אלח'אלדי
5. מוצטפה אלח'אלדי
6. ג'ון ובסטר- אנגלי ממונה
7. ריכרד גרייווס- אנגלי ממונה


ראשי עיריית ירושלים בתקופת השלטון הירדני במזרח ירושלים

1. אנטון צאפיה (בפועל), 1948
2. אסמאעיל נשאשיבי (בפועל), 1948-1949
3. אנוואר אל ח'טיב (ממונה), 1949- 1950
4. חנא עטאללה (בפועל), 1950
5. עארף אל עארף (נבחר), אוגוסט 1950 - דצמבר 1951
6. עומאר ווערי (ממונה), דצמבר 1951 - ספטמבר 1955
7. עארף אל עארף (ממונה), ספטמבר 1956 - דצמבר 1955
8. ד''ר אמין מג'יג' (ממונה), 1956 - ינואר 1957
9. רוחי אל ח'טיב (ממונה ונבחר), 1957 - יוני 1967
חזור
חיפוש