בי''ס במחלקות הילדים בבי''ח - שערי צדק

בי''ס במחלקות הילדים בבי''ח - שערי צדק
 

ילדים המאושפזים במחלקות הילדים, מטופלי דיאליזה וילדים עם מחלות כרוניות המטופלים במרפאות, בבית-חולים יום, ובטיפול נמרץ.
גילאים: מגיל 3 ועד גיל 18 ותלמידי החינוך המיוחד עד גיל 21.


בית הספר פועל אחד-עשר חודשים בשנה, למעט חופשת סוכות, חנוכה ופסח, מ- 8.30 עד 15.30 לפי הדרישות ביחידות השונות. המקום פתוח עד השעה 18.00 ומופעל על-ידי מתנדבים, בנות שירות לאומי וחונכי פר''ח.


העבודה מתרכזת בשלושה מרכזים: מחלקות הילדים, בבית-חולים יום לילדים ובדיאליזת ילדים. בכל מחלקה, אנו מתאימים את העבודה בהתאם לצורכי המקום.

במחלקות הילדים:
העבודה מתמקדת בעבודה רגשית: הורדת חרדות, עיבוד כעסים ותסכול הנובעים ממהות האשפוז. בנוסף על כך, נלמדים תכנים בנושאים עונתיים, ניתן מידע על מחלות ועל תפקודי גוף-האדם. נעשה שימוש במחשבים להרחבה ולהעשרה בנושאים שונים. בתחילת היום, מתקיימת פעילות קבוצתית: כיור, ציור, מוסיקה, בישול ואמנות. בהמשך היום, נעשית עבודה פרטנית גם עם ילדים המרותקים למיטותיהם. אנו מכינים את הילדים הזקוקים להתערבות כירורגית בתכנית של הכנה לקראת ניתוח.

ביחידת דיאליזה ילדים:
עובדים עם הילדים בשני מישורים מקבילים: תמיכה ולימוד תכנים לפי צורכי הילד יחד עם חיזוק הדימוי העצמי בהתמודדות היומיומית. קיימת אפשרות לעבוד במחשבים ניידים ולהתחבר לאינטרנט לפי הצורך והעניין.

בבית-חולים יום:
עובדים עם המטופלים בשני מישורים: קשר עם בית-ספר ה''אם'', חיזוק כשרים לימודיים יחד עם עיבוד ביטויי כעס וחרדה על מצבם הנוכחי עקב בעיה בריאותית מתמשכת.


טיפול באמנות, באופן פרטני.


טיולים לילדי בית-חולים יום הסובלים ממחלות כרוניות, חדר וידאו והאזנה למתבגרים, הופעות של אומנים, ליצנים, קוסמים, תיאטרון בובות, מספרי סיפורים וביקור ב''מוזיאונים'' ניידים.

קשר עם מתנ''ס:הרובע היהודי.

חקלאי זאב
6555343
6555725
14-sep-2003 - עודכן בתאריך
 
חזור