איצטדיון טדי

איצטדיון טדי
האצטדיון השני בגודלו בארץ (אחרי אצטדיון רמת גן), הנחשב למתקדם והמטופח מכולם איצטדיון טדי
אצטדיון טדי נבנה בשכונת מלחה ב-1992, ונקרא על שם ראש עיריית ירושלים לשעבר, טדי קולק. האצטדיון החליף את אצטדיון ימק''א, והוא המגרש הביתי של קבוצות הכדורגל בית''ר ירושלים, הפועל ירושלים והפועל קטמון. אורך האצטדיון מגיע ל-120 מטרים, ורוחבו - 80 מטרים.
יוזמת הקמת האצטדיון לוותה בהפגנות גדולות של האוכלוסייה החרדית בירושלים, על חילול השבת הכרוך במשחקי הכדורגל. הטענה היתה כי לא ייתכן להשקיע מכספי הציבור בירושלים בהקמת אצטדיון, לו מתנגדים רבים מיושבי העיר. כן נטען כי לא ראוי שבירושלים עיר הקודש יעמוד היכל המפאר את הגוף, ומבטא את תרבות המערב. בסופו של דבר השפיעו ההפגנות על מיקומו של האצטדיון: בתחילה דובר לבנותו בצפון ירושלים, ברכס שועפט, אולם בעקבות הלחץ הציבורי והעבודה כי רוב צפונה של ירושלים מיושב באוכלוסייה חרדית, הוחלט להרחיק את האצטדיון דרומה, לגבולה המוניציפאלי המרוחק ביותר של ירושלים.
האצטדיון הענק והמשוכלל כולל למעלה מ-20,000 מושבים, ובו מערכת תאורה מתקדמת, לוח תוצאות אלקטרוני, תא כבוד, עמדות שידור לטלוויזיה ולרדיו ומגרשי חנייה גדולים. הוא מוקף בשלושה יציעים: ממערב, ממזרח ומצפון, וייתכן כי בעתיד ייבנה בו גם יציע דרומי, שיגדיל את תכולתו לכמעט 30,000 מושבים. בשנת 1999 עבר האצטדיון שורה של שיפוצים, ובהם הוספת היציע הצפוני, שלא נבנה בתחילה. כן הותקנו מקומות ישיבה מיוחדים לנכים, וכר הדשא הוגבה בשני מטרים.
במשחקי הפועל קטמון והפועל ירושלים נפתח רק היציע המערבי לקהל. כן ישנה חלוקה מי יישב בכל יציע: במשחקי בית''ר ירושלים יושבות ביציע המערבי משפחות עם ילדים, ואילו ביציע המזרחי יושבים בעיקר אוהדים צעירים, העומדים לעתים על רגליהם במשך כל המשחק ומעודדים את הקבוצה בדגלים. ביציע הצפוני במשחקי בית''ר יושבים אוהדי קבוצות החוץ. מתחת ליציע המזרחי פועל במשך כל השנה מרכז אומנויות לחימה על שטח של עשרת אלפים מ''ר, ובצמוד לאצטדיון פועל מרכז הטניס של ירושלים.





נכתב על ידי צוות מרכז רחל ינאית בן-צבי ללימודי ירושלים, 2008.



אגודת ספורט מכבי 10 91482
02-6788320
02-6789597
4, 12, 24, 31, 34, 6
יש
יש
יש
נגישות לנכים
איצטדיון טדי איצטדיון טדי איצטדיון טדי
איצטדיון טדי איצטדיון טדי איצטדיון טדי
21-dec-2009 - עודכן בתאריך
 
חזור