נמשכות העבודות בכביש בגין

 
04/01/2012
נמשכות העבודות בכביש בגין
עיריית ירושלים ומשרד התחבורה החלו בעבודות להרחבת כביש 50 – שדרות מנחם בגין, באמצעות חברת מוריה, בהיקף השקעה של כמיליארד שקלים. את הפרויקט מנהל משרד אהוד תייר, ניהול והנדסה בע"מ.

הפרויקט נכנס לשלבים מתקדמים והחלו העבודות בין קניון מלחה לאצטדיון טדי (בין רחוב המאסף ורחוב הרכבת), וכתוצאה מכך נסגר החניון המערבי של אצטדיון טדי. על-מנת לתת מענה לחנייה באזור, תפתח עיריית ירושלים בעת אירועים באצטדיון ''טדי'' וגם בסופי שבוע את חניון הגן הטכנולוגי לשימוש הציבור הרחב, ללא תשלום.

השלב הנוכחי של הפרויקט משלים את המקטע הדרומי של הציר בין רחוב גולומב לרחוב בנבנישתי.

מטרת העבודות להארכת הכביש היא ליצור כביש אורך מרכזי אשר יחבר בין דרום ירושלים לצפונה, עד כביש המנהרות. הכביש עתיד להיות בעל 6 נתיבים וללא רמזורים במטרה ליצור שיפור זרימת התנועה לאורך כביש בגין הקיים. בנוסף, הכביש ישפר את הנגישות של השכונות הדרומיות לעיר, את הנגישות המקומית לשכונת מלחה, את זרימת התנועה העל אזורית, את הגישה לכיוון כביש בגין הקיים ולבאים מכביש מס' 60.

עם סיום העבודות יפתח החניון המערבי של אצטדיון טדי במתכונתו החדשה ובו יוקם גשר להולכי רגל בעיצוב ארכיטקטוני מיוחד שיחבר בין החנייה לקניון.

במהלך השנתיים הקרובות יבוצעו העבודות להקמת הכביש עד למתכונתו הסופית ב- 2015.

אלכס וייסמן, מנכ''ל חברת מוריה מצין כי ''יצירת כביש מהיר במתחם עירוני קיים יוצר אי נוחות לאורך הזמן, מצב הדורש אורך רוח הן מהמזמין והן מהתושבים, אך בסיומן של העבודות, ייהנו משדרוג הכביש תושבי העיר והנכנסים בשעריה''.

מצ''ב תמונה הארכת כביש בגין– באדיבות חברת מוריה ועיריית ירושלים.
 
 
   חזור   
   הודעות נוספות